Th.B. Hebing Er wordt wel eens gemopperd dat de ene (overheids)instantie zich verschuilt achter de andere. Dat is niet alleen van deze tijd maar kennelijk van alle tijden, getuige onderstaand artikel dat ik in de Zutphen- sche Courant van 10 januari 1908 vond: Aan het eind van de Laarstraat kon men gisteravond aan den helrooden gloed te gen de lucht zien dat er brand was in de richting van Warnsveld. Het bleek dat de boerderij 'Klein Boche laar' onder Warnsveld, vlak bij de grens van Vorden, in brand stond. De pachter en zijn vrouw waren juist in de buurt op bezoek; een knechtje en een dienstmeisje waren thuis gebleven. Gelukkig was er spoedig hulp bij de hand om de drie koeien te redden, maar de varkens en een kalf kwamen om; ook de gansche inboedel, granen en gereedschappen gin gen verloren. De oorzaak is onbekend. Brandweer is er niet bij geweest. In Warnsveld dacht men dat de brand onder Vorden woedde en te Vorden verkeerde men in de meening dat de brand in Warnsveld was. Toen eindelijk bleek on der welk grondgebied 'Klein Bochelaar' behoorde, was 't te Iaat; het vuur had zijn vernielende werk al verricht. Een tweetal opmerkelijke berichtjes Uit de Zutphensche Courant van 27 februari 1908: Een jonge Grootmoeder Hier ter stede doet zich het zeldzame geval voor dat een vrouw op haar 34e jaar grootmoeder is geworden. Uit de Zutphensche Courant van 14 maart 1908: Als een bijzonderheid deelt men ons mede dat een Zutphenaar dezer dagen voor de 48e maal door de politie werd bekeurd wegens openbare dronkenschap. 93 Competentiestrijd en de gevolgen ervan

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 21