der voorzitterschap van L. van Veen, wet houder van gemeentewerken, voortva rend te werk is gegaan: "Tot dusver is deze actie met veel succes bekroond en zal het niet lang duren of ook Zutphen zal - zoals de meeste steden met een stadspark - beschikken over een stadsvijver met levende havedie er toe zal bijdragen de aantrekkingskracht van de stad te verhogen. Reeds thans is geble kendat vele huismoeders en allendie een rustige wandeling door ons stads- schoon weten te waarderenmet deze aanwinst buitengewoon ingenomen zijn." Vrijgevige burgerij Wat er in de zomer van 1952 was gereali seerd, stelde misschien nog niet veel voor, maar het comité zag het helemaal zitten, cijferde de gemeenteraad voor dat de kos ten betaald zouden worden door derden en door de opbrengst van het fokken met deze bijzondere dieren. De laatste zin van eerder genoemde brief luidt als volgt: met het beleefde verzoek dit als een initiatief van de burgerij wel voor de gemeente te willen aanvaarden." In de gemeenteraadsvergadering van 11 augustus 1952 werd het vogelpark als schenking aanvaard. Woorden van dank waren er voor de initiatiefnemers "voor hun stoutmoedig plan" en aan de burgerij "voor haar vrijgevigheid". Het beheer van het park blijft in handen van het werkcomité, in samenwerking met de Stichting Zutphen. Nog vóór deze schenking aanvaard werd door de gemeenteraad huisden er in het vogelpark een kleine honderd kleinere watervogels, knobbelganzen, Toulouse- ganzen, smienten, Pekingeenden, kwaker eenden, Carolina-eenden, kalkoenen, etc. Het werkcomité, waarin ook Emiel Wüs- tefeld zitting had, was kapitaalkrachtig. Uit eigen middelen kon men tot 1 januari 1953 het park onderhouden. Daarna zou de gemeente het beheer overnemen. Plannen om het park uit te breiden met een hertenkamp en volières en dergelijke, waren er ook meteen. Waar blijft het circus? Die plannen strookten niet met de ideeën van een aantal burgers die in de nabij heid woonden van het park. In september 1952 werd door het Actie-Comité Vogel park bij het college van burgemeester en wethouders een verzoek ingediend om 35 m3 gebroken puin kostenloos beschik baar te stellen voor de aanleg van een fla- 54

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 8