stond aanvankelijk nog geen zekerheid. Een van de mogelijkheden was het terrein tegenover Groot Gaffe! met een door hem gesignaleerde "mooie bosrandterwijl hij de huidige locatie maar "doodongelukkig" vond. Ook daar won zijn liefde voor de na tuur het dus van de zakelijke argumenten." Dick Via zijn zoon Dick komen we nog iets te weten dat vee! licht werpt op de kritische noten die de voorzitter van het schoolbe stuur meende te moeten uiten, om het o.i al gevoelde gemis aan bestuurlijke in breng gedurende langere tijd in deze te "verantwoorden." (Er werd de komende jaren veel ondersteunend personeel aan- schreef dan niet alleen vele boeken op het gebied van de biologie maar leverde ook een belangrijke bijdrage aan het maatschappelijk leven als actief lid van de kerkenraadzat in het bestuur van de Zutphense Gasthuizenparticipeerde in de Wetenschappelijke Kring in Zutphen, was buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stad (heel wat oud-leerlingen werden door hem in de echt verbonden). Hij was altijd bereid mensen die in moei lijke omstandigheden verkeerden een hel pende hand toe te steken. Hij hield voor drachten op biologisch en pedagogisch gebied in de regio. Gaf cursussen op za terdagmiddag aan leerkrachten van aller lei scholen die hun kennis wilden bijspij keren op biologisch gebied (als honora- gesteld). "De relatie tussen mijn vader en De Rui ter was er een van onderlinge waardering maar op basis daarvan schuwde men een stevige discussie niet. Sterke en zwak kerekanten kwamen daarbij over en weer aanbod. Vader was een bezield mandie naast een meer dan volledige dagtaak als rector ook nog een fulltime taak op zich nam in zijn vrije uren. Hij W - -VI rium kreeg hij daardoor steevast een doosje sigaren). Hij was niet vaak thuis maar toch een betrokken en liefdevolle vader. In zijn werk stond de leerling centraal. Met name de leerling die het moeilijk hadom welke reden ookhij begreep ze en leefde intens met ze mee en onder hield nauwe contacten met de ouders. Hij was niet zelden de pleitbezorger van 64 7 i T

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 18