liefheeft moet ook zijn broeder liefheb ben Maa tschappelijk Het vertrek van dr. IJsseling uit Zutphen had gevolgen voor veel maatschappelijke en kerkelijke instellingen waarin hij als be stuurslid participeerde, en ook de Christe lijke Jeugdbond voor Natuurstudie verloor een enthousiaste mentor, maar "Hij vond dat het ook daar tijd was om plaats te be reiden voor de komende generatie en wilde daarbij niemand in de weg zitten", zoals een van zijn vroegere bekenden het uitdrukt. Van andere zijde wordt gemeld dat hij wilde gaan wonen in de omgeving van een universiteitsstad waar ook twee van zijn kinderen, Joke en Dick, woonden. Een oud-docent, herinnert zich hem nog als leerling maar ook mocht hij acht jaar als docent onder diens leiding werken: "Zijn weeksluitingen waren altijd een zinnig sa menzijn. Wat er ook aan bijeenkomsten wassteeds was er sprake van diepgang". "Ik maakteals leerlingvoor mijzelf mee hoe hij de scheidsmuren tussen de ver schillende schooltypen (HBS en Gyma- sium) slechtte door een soepeler over- gangsbeleid te creëren. Dat was uniek in die tijd. "De harmonie rond hem werkte stimule rend voor de continuïteit van de school; er was bij gevolg weinig verloop in het corps van docenten". Van IJsselings buitenschoolse werk is wei nig te achterhalen. Op 1 januari 1968 trad dhr. J. van der Kluit aan als geneesheer-directeur van de gefu seerde ziekenhuizen. Hij maakte dr. IJsse- ing korte tijd mee als provisor bij de voor bereidingen voor de nieuwbouw van het Spittaal: "Er moet kort daarvoor door de provisoren ontzaglijk veel werk verricht zijngezien de extreem korte tijd waarin de fusie tot stand kwam. Ik weet noghoe hij achterover zat bij vergaderingen en hoe iedereen dacht "die slaapt". Dan veerde hij plotseling op om met enkele volzinnen duidelijk te ma ken dat hij de hele situatie in kaart had." "Over de locatie voor de nieuwbouw be- De hal van het nieuwe Baudartius College 63 r - i 1

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 17