De Ruiter: "Ook wil ik vermelden wat hij bepaald niet is: een manager met een ontwikkeld instinct voor organisatie en administratie. Zakelijke kanten van de schoolleiding be schouwde hij als een noodzakelijk kwaad. Het persoonlijke karakter van zijn leiding heeft echter ook zijn keerzijde gehad: Ik delegeer niets wierp hij mij tegentoen ik er enige tijd geleden bij hem op aandrong een deel van zijn taken af te stoten. Het motief dat hij daarbij gaf was de vrees dat dan waardevolle contacten voor hem verloren konden gaan. Door De Ruiter is hier ongetwijfeld ver wezen naar punten van wrijving tussen het bestuur en haar rector. Een soort ver antwoording voor het gemis aan bestuur lijke inbreng bij de gedeelde verantwoor delijkheden is meer dan waarschijnlijk. De toegevoegde foto met titel: "De denk- plek" (een rommelig bureau) komt bij ons in deze context als beledigende "grap" over. woorden: Taak Maar de scheidende rector stond pal voor zijn taak en dat werd ook door de voor zitter wel degelijk onderkend blijkens zijn "De kracht en het geheim van zijn leiding liggen in zijn allesbeheersende liefde voor het aan zijn zorgen toevertrouwde kind. Hij is niet blind voor de fouten van zijn pupillenal heb ik een sterk vermoe den dat de leer van de erfzonde bij hem geen wortel heeft geschoten. Hij begint steeds met het geven van vertrouwen Formele gezagsuitoefening was voor hem secundair. Zij credo daarbij was: "Geen regel zonder uitzonderingen", maar gege ven vertrouwen dient te worden beant woord. Als voorzitter van het schoolbestuur her innert mr. De Ruiter zich in IJsseling geen heilige, maar een bruisend karakter waar bij het tijdens discussies over vragen aan gaande "het belang van de school" heftig kon stormen. Maar na afloop kon steeds het conflict met een glimlach worden be keken. Als afscheid gaf hij IJsseling deze woor den mee: "Wij zijn vol vertrouwen dat onze school ook met andere leiding datgene zal wil len zijnwaar het werk van dr. IJsseling steeds op gericht wasnamelijk een open christelijke gemeenschapwaarin centraal staat het woord van de Heer: Wie God T f we 62 V K (Z J 7

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 16