welgevallen. Talloos zijn de anekdotes, die hem be schrijven als een man die stuur wist te ge ven aan een onderwijsinstelling in de roerige periode van de jaren zestig. Dat was de tijd waarin vele taboes werden doorbroken, de tijd waarin de jeugd zijn "dansavonden" ging claimen, de eerste "werkweken" buiten de school werden georganiseerd en waarin de tot dan "niet bestaande" seksuele voorlichting een plaats in het behoudende christelijk on derwijs zou verwerven. Alles bijeen stond IJsseling voor een mon- stertaak die hij kon volbrengen door een markante levenshouding. Naast een sterk geloof en een gemoed vol humor werd hij gedragen door grote liefde voor de hem toevertrouwde leerlin gen, die - als zij zich als straf bij de con rector moesten melden - liever kozen voor de "baas". Na zijn afscheid als rector op 1 augustus 1969 verliet dr. IJsseling Zutphen vrij snel om zo ook versneld een stuk vergetelheid tegemoet te gaan. Groei De toenmalige voorzitter van het school bestuur en latere minister van Justitie, mr. J. de Ruiter, stelde bij het afscheid van IJs seling, dat hij in hem een brede persoon lijkheid ontmoette met vele gaven en mo gelijkheden, en ook een man die dat alles in een harmonieus plan wist te verenigen. Dat we in hem geen kamergeleerde mo gen zien, bewijst zijn brede interessege bied. Daarin vallen naast zijn vak en het reeds gemelde musiceren ook sporten als zeilen, vissen, schaken en het genoemde voetballen. Opvallend is de grote bloei die de school tijdens het "bewind" van IJsseling heeft beleefd. Bij zijn aantreden waren ca. 300 leerlingen ingeschreven; bij zijn vertrek stond dat aantal op 800. En spectaculaire groei die mr. De Ruiter toeschreef aan de kwaliteiten van de vertrekkende als rector en aan het vertrouwen dat hij zowel in Zutphen als ver daarbuiten genoot. Dat zijn wijze van werken de bestuurders niet altijd welgevallig was blijkt duidelijk. De 'bouwheer'van het Baudartius College was dr. IJsseling 61 DEVOTER 14 CENTftUM HM» t!«M '1

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 15