Gon van Dijck Zutphensche Courant van 7 en 10 februari 1899 Heden morgen ongeveer 10 uur liep een koe van den veehandelaar v. G. bij den overweg de spoorlijn op, maakte van daar een wandeling langs de Contre-escarpe en het Coenenspark en holde daarop de Ha venstraat door, waar zij iemand die haar wilde opvangen tegen den grond wierp. Als men zulke misdaden begaan heeft, doet men het best de plaat te poetsen. Zoo dacht ook de koe er over. Zij wist opnieuw de spoorlijn te bereiken, doorstond zonder ongelukken een buiteling van het ver hoogde trottoir aan de loskade bij de vee markt, holde toen de spoorlijn uit, dwong tweemaal een trein tot stoppen, en ver dween langs den spoorweg richting Win terswijk. Aangezien het dier nóch daar, noch aan een tussschenstation is afgestapt, vermoedt men dat het onderweg de lijn verlaten heeft, en nu ergens in de bos schen rondzwerft. Wat 'n geluk dat de jacht al gesloten is! De koe die uit passagieren was gegaan, heeft, na den spoorlijn naar Winterswijk verlaten te hebben, eenige dagen rondge zworven in de bosschen van Harfsen en Gorssel, schrik verspreidend onder de kleine kinderen, en door de ouders harte lijk naar den slager verwenscht, omdat zij nu de kleintjes niet naar de school durfden sturen. Maar eindelijk is er toch een eind gekomen aan hare euveldaden. De bosch wachters van den heer Canters (Klaphek) hebben haar doodgeschoten, en aldus een slot gemaakt aan haar geducht bestaan. De verdere voorbereidende werkzaamheden voor hare eervolle ter aardebesteliing in de magen der consumenten zijn door den Zutphenschen slager verricht. 58 Uit de krant geknipt13 De koe die er vandoor g'ng r

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 12