heze kwartier' (verschenen: juni 1992); 'De historie van de Barlheze' (verschenen in nr. 2 van de vernieuwde Barlhezeklets; 1992) en 'De Barlheze tussen twee We reldoorlogen' (verschenen Wie de schrijver of schrijfster van deze artikelen is geweest, is niet bekend. Hanzedagen 1990 Op de jaarvergadering op 13 maart 1990 wordt het plan gelanceerd om tijdens de Hanzedagen in juni van dat jaar een deel van de Barlheze om te toveren tot een Middeleeuwse straat. Ook wordt uit de doeken gedaan op welke wijze de buurt vereniging deel wil nemen aan de histori sche optocht van 'Zutphen 800' en wel met de wagen 'Preuveningen'. Dankzij de medewerking van veel buurtbewoners kunnen de plannen in daden worden om gezet. Zowel de Hanzedagen als de histo rische optocht zijn volgens de verhalen een succes te noemen voor zowel de stad Zutphen als voor de bewoners van de Barlheze. Op de jaarvergadering op 16 april 1991 kunnen zowel bestuur als le den terug kijken op een geslaagd jaar. Het verslag van deze jaarvergadering is - voor zover bekend - de laatste in een korte rij. Wel is er op 1 7 en 18 augustus 1991 een foto-expositie over de Barlheze te zien in Odeon op de Berkelkade. In 1992 is er overleg met de PvdA-fractie over een aantal punten ter verbetering van de straat. Ook wordt in de jaren na 1991 nog een aantal activiteiten georga niseerd voor de kinderen en feestavonden voor de ouderen. De laatste jaren Het bestuur heeft sinds 1985 uit dezelfde personen bestaan; alleen heeft Diana Timmers het penningmeesterschap over genomen van mevrouw Posthuma Mantje-van Ast. Alhoewel over de belang stelling voor bijvoorbeeld de zomerfeesten niet te klagen valt, komt de organisatie van deze feesten wel steeds op de schouders van dezelfde personen terecht. Zo loopt de geschiedenis van buurtvereni ging 'Barlheze kwartier' ten einde. Rond 1996 sterft de buurtvereniging een stille dood. In april 2000 zijn nog zo'n zestig leden van de voormalige buurtvereniging bijeen om elkaar weer eens onder feestelijke omstandigheden te ontmoeten en om her inneringen op te halen. Bijna iedereen vindt het jammer dat de buurtvereniging niet meer bestaat, maar om een nieuwe buurtvereniging op te richten 'Een beeld van een straat Dit artikel is geschreven met de bedoeling de geschiedenis van buurtvereniging 'De Barlheze' vast te leggen en met de hoop aanvullende gegevens, paperassen e.d. boven water te krijgen. De verhalen en de krantenverslagen over de door de buurt vereniging georganiseerde feesten laten zien dat de Barlheze een levendige straat is geweest. Het is zeker de moeite waard om behalve dit verhaal over de buurtvereniging11 de (ontstaan)geschiedenis van deze straat vast te leggen en tevens een beeld te schetsen van de bewoners van deze straat: de Barlheze, een beeld van een straat. Noten 1 Zonder iemand tekort te willen doen, wil ik speciaal bedanken voor hun medewer king bij het tot stand komen van dit artikel de oud-bestuursleden: de dames B.J. Da- men-Bosman en S. Holtes-Spijker; de he ren J.J. Timmers en J.M. te Roller. Verder wil ik nog bedanken mevr. A. Dinkelen- berg; de 'kinderen' Goorman; Sijmen Schouten en Gosse Koolstra. 2 Ger Rietberg, 'Rietberg en Zutphen', en Ger Rietberg, 'Op zoek naar vroege Riet- bergs in Zutphen'. Beide artikelen in: Zutphen 1997 (16e jr). 3 Ger Rietberg, 'Puddingfabriek De Padvin der'. In: Zutphen 1998 (17® jr). 4 Zowel de achternaam Angeneind als An- genent komt voor. 5 Notaris S.P. Koopman te Zutphen: Akte houdende oprichting van buurtvereniging 'Barlheze kwartier' d.d. 6 december 1985. 6 Zie ook het archief van de buurtvereniging in het Stadsarchief Zutphen. 45

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 23