niet veel ingezeten hebben'). Zelf was hij hier niet bij: "Goorman zal mij wel verteld hebben wat ze besloten hadden en dat was dan wel goed". En daarmee was een einde gekomen aan wat we nu noemen 'de oude buurtvereniging Barlheze'. Buurtvereniging 'Barlheze kwartier' In 1985 werd het initiatief genomen om de buurtvereniging nieuw leven in te bla zen. Een op 21 juni gehouden zomerstraat- feest heeft hieraan positief bijgedragen. Op een bijeenkomst op 7 oktober 1985 in het IJsselpaviljoen werd oud-voorzitter Martin te Roller uitgenodigd om het één en ander te vertellen over de 'oude' buurtvereniging. Bij die gelegenheid heeft hij de voorzitters hamer uit 1948 overgedragen. Op een zil veren plaatje op de voorzittershamer staat: BARLHEZE-KWARTIER 1898-1948 AANGEB. DOOR TH.E. ANGENEIND Aan het eind van die bijeenkomst gaven 24 personen zich op als lid van de op te richten buurtvereniging. Aan het eind van het jaar telde de buurtvereniging al 87 le den. De statuten en het huishoudelijk re glement zijn vastgesteld op de algemene ledenvergadering van 25 november van dat zelfde jaar5. In de stichtingsakte staat vermeld, dat de vereniging officieel is op gericht op 25 mei 1985; waarschijnlijk berust dit op een vergissing. In diezelfde akte worden als bestuursleden genoemd: Johannes Jacob (Hans) Timmers (voorzit ter); Geesje Maria Elisabeth Siebers-Barents (secretaris); Eveline Posthuma Mantje-van Ast (penningmeester); Gerritje Marianne Spee-Eyerkamp en Diana Maria Timmers (leden). De 'nieuwe' buurtvereniging hield zich naast het organiseren van buurt feesten ook bezig met het verbeteren leef baarheid van de buurt. Buurtactiviteiten Op het programma van 1986 worden di verse activiteiten genoemd: paaseieren zoeken; dauwtrappen; een sportdag; een zomerfeest en een dropping. De jaarlijkse feestavond van de 'oude' buurtvereniging heeft plaats gemaakt voor het zomerfeest. Regelmatig worden er stukjes in de krant opgenomen, waarin verslag werd gedaan van de activiteiten. De vereniging kent enkele commissies. Zo heeft de verkeers- commissie zich bezig gehouden met een enquête over de verkeerssituatie in de wijk. Zij hebben die gegevens doorgespeeld aan de Gemeente. Op een jaarvergadering komen de genomen maatregelen, waar onder het éénrichtingsverkeer, ter sprake. Opgemerkt wordt, dat er nog enkele schoonheidsfoutjes zijn zoals over stoepen rijden, borden geheel negeren en te wei nig politiecontrole. De buurthuiscommissie heeft -ondanks het vele werk- het niet voor elkaar kunnen krijgen, dat de vereniging de beschikking krijgt over een eigen ruimte. Op de jaar vergadering van 31 maart 1988 veront schuldigt de voorzitter zich voor het feit, dat er maar weinig activiteiten georgani seerd zijn voor de leden. Op deze verga dering wordt ook gesproken over de vie ring in het kader van 'Zutphen 800' in 1990. Aangezien in 1990 ook het eerste lustrum van de vereniging valt, wil men er een extra feestelijk tintje aan geven. Ook werd het idee geopperd om een buurtkrant te laten verschijnen. Besloten wordt om dit plan ten uitvoer te brengen en de buurtkrant niet alleen onder leden te verspreiden maar in de hele buurt rond te brengen. Op de jaarvergadering op 7 maart 1989 in het Berkhotel zijn slechts 13 leden aanwezig (van de in totaal 60 leden). De buurtkrant blijkt niet van de grond geko men te zijn in het afgelopen jaar. in april van dat jaar verschijnt de eerste buurt krant; Barlheze klets' genoemd. Twee nummers uit die tijd zijn bewaard geble ven. Toch is het niet bij die twee num mers gebleven. Hoeveel nummers van de buurtkrant verschenen zijn, is niet be kend. In 1992 verschijnt het tweede num mer van de 'vernieuwde' Barlhezeklets. In ieder geval zijn er van de vernieuwde Barlhezeklets drie nummers verschenen. Uit die nummers zijn drie knipsels be waard gebleven over de geschiedenis van de Barlheze: 'Het ontstaan van het Barl- 44

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 22