Geen zekerheid In 1958 bestond het bestuur uit mevr. S. Holtes-Spijker en de heren C. Wonnink, H. Goorman en G.H. Rietberg (voorzitter). Mevrouw Sijtske Holtes-Spijker vertelde, dat zij enkele jaren deel heeft uitgemaakt van het bestuur van de buurtvereniging. Wanneer zij precies lid is geweest van het bestuur kan zij zich niet meer herinneren. Waarschijnlijk is zij rond 1950 mevrouw Damen-Bosman opgevolgd. Zij werd in dertijd gevraagd 'voor de gezelligheid en het cachet' en er werd bij gezegd dat zij 'verder niets hoefde te doen in het bestuur'. In de jaren vóór de oorlog konden volgens haar alleen bewoners van de Barlheze lid worden van de buurtvereniging. Pas na de oorlog konden ook de bewoners van de aansluitende straten lid worden. Dit verklaart waarschijnlijk het feit, dat de heer Angeneind in 1948 bestuurslid kon zijn, maar niet woonde of gewoond heeft in de Barlheze. Onbekend Het is dus niet bekend tot wanneer mijn oom voorzitter was van de buurtvereni ging. Evenmin is met zekerheid bekend wie hem opvolgde. Volgens zeggen was Jan Rensen (hij woonde in de Barlheze en was machinist bij de Nederlandse Spoor wegen) voorzitter. Die werd weer opge volgd door Martin te Roller. Maar in welke jaren de bestuurswisseling heeft plaatsgehad, is niet bekend. Martin te Roller vertelde, dat hij voorzitter was in een tijd, dat de buurtvereniging niet veel meer voorstelde. Het aantal win kels in de Barlheze nam af en ook vertrok een aantal mensen uit de Barlheze. Natuur lijk kwamen er nieuwe mensen voor terug, maar die hadden geen band met de 'oude' Barlheze. Als bestuursleden weet hij zich nog te herinneren Goorman (de melk boer), Henkie Straatman en Willem Be- rendsen (als secretaris). Dat ook vaak het gezin bij de buurtvereniging werd betrok ken is niet alleen van de laatste jaren. Zo weet Martin te Roller te vertellen, dat de vrouw van Willem Berendsen (Nora), maar ook dochter Willy zeer actief waren in die tijd. Martin weet zich geen enkele bestuursvergadering te herinneren en ook geen notulen. Waarschijnlijk ging het overleg tussen de bedrijven door. Nadat de buurtvereniging was doodgebloed, is er nog gesproken over de kas ('er zal wel Het 60-jarig jubileum van de Buurtvereniging werd luisterrijk gevierd; v.l.n.r.: G.H. Rietberg voorzittermevr. S. Holtes-SpijkerC. Wonnink, H. Goorman en Th. E. Angenent. 43

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 21