8'U 3 Feest in de Barlheze: hier de eerste prijseen prachtig versierde fiets. kapsalon Van Bruggen; naast de familie Rietberg). Met haar man heeft zij in 1950 in de Verlengde Spiegelstraat gewoond achter groenteboer Duistermaat. De uit stapjes van de kinderen en hun moeders weet zij zich nog goed te herinneren. In haar jeugd zijn ze ondermeer naar 'De Westerbouwing' en 'De Bedriegertjes' in Rozendaal bij Arnhem geweest. Onderweg werd aangelegd en kregen de kinderen ranja. Zij vertelde, dat in die jaren de mannen ook wel eens een dag op stap gin gen. Zij weet zich nog goed te herinneren, dat op een keer op een spandoek, dat aan de bus was bevestigd, was geschilderd 'Eén dag los van 't wief'De jaarlijkse feestavonden werden voor 1940 onder meer gehouden in Café de Vries (hoek Barlheze/ Rozengracht) en in de jaren na de oorlog in zaal Negro en zaal Kelderman op de markten. Die feestavonden op de zaterdagavonden moesten om twaalf uur afgelopen zijn van voorzitter Rietberg, 'vanwege het geloof'. Aan het eind van elke feestavond werd het Wilhelmus ge zongen. Ook het hossen in de Barlheze herinnert zij zich nog. Zij vertelt dat het hossen pas goed op gang kwam na afloop van het vuurwerk op de IJsselkade. De straat was altijd feestelijk versierd en zag vaak groen van het dennengroen. De volgende dag gingen de kinderen de straat op om te zoeken naar verloren centen, speldjes en wat nog meer van hun gading was. De jaren na de oorlog In de laatste oorlogsjaren lag overal in Nederland het verenigingsleven stil; ook dat van buurtvereniging 'De Barlheze'. In de naoorlogse jaren duikt de buurtvereni- 40 - - •- m z^m

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 18