Een prachtig versierde straat met veel mensen, ledereen is trots op de straat en de mensen zijn afwachtig van de festiviteiten. Europa. Het zal tot 1945 duren eer ko ninginnedag weer in het openbaar kan worden gevierd. Oud-bestuursleden Of de buurtcommissie/buurtvereniging in de eerste jaren van haar bestaan meer heeft georganiseerd dan het versieren van de straat en het zorgen voor muziek voor het hossen, is niet bekend. Wel weten enkele (oud) bewoonsters van de Barlheze zich nog het één en ander te herinneren van de activiteiten in de jaren dertig. Ze weten niet wie bijvoorbeeld in 1930 in het bestuur zaten, maar wel over wat er allemaal werd georganiseerd. Zo weet 'tante Dien' - mevr. B.j. Damen- Bosman (1917) - te vertellen dat de kinde ren op een platte wagen van Addink uit de Laarstraat naar café Rood in Eefde wer den gereden. Daar was een speeltuin en ook een kettingbrug. De kinderen kregen ranja en een koek; bij café Rood kregen de kinderen slechts één glaasje ranja ('an ders werd het te duur'). Ook de speeltuin van het Jachthuis in Warnsveld werd be zocht. Ze weet zich ook nog reisje met de bus naar de Bedriegertjes in Rozendaal te herinneren: de meeste kinderen keerden kletsnat huiswaarts. Altijd ging een aantal moeders mee als hulp. Vanzelfsprekend ging het bestuur ook mee. Ook werden wel straatspelletjes georganiseerd voor zowel kinderen als volwassenen. Die spe len werden ook wel bij 'de zeven heuvel tjes' gehouden (aan het eind van de Deventerweg tegenover waar nu de Oos tenrijkse huizen staan). Mevrouw Sijtske Holtes-Spijker (1924) vertelde, dat zij met haar ouders op Barl heze 23a heeft gewoond (boven dames- 39

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 17