N.E. Albers-Bloemendaal Herinneringen van Nannie Elizabeth Albers-Bloemendaal (geh. 12 april 1912 te Zutphen) Deze herinneringen van mevrouw Albers-Bloemendaal werden opgetekend in 1992/1993. Dit jaar werden deze herinneringen aangeboden aan de redactie. Het is voor de in Zutphen wonende lezers die de situatie van vroeger nog kennen/ aardig dit terug te lezen. En hebt u geen herinneringen aan deze tijd en plaatsdan is het een grappig en interessant tijdsbeeld dat hier geschetst wordt. "Nou, dat is op het nippertje, we wilden net gaan eten." Hoe vaak ik dit van mijn moeder te horen heb gekregen is niet bij benadering te schatten. "De anderen zijn al lang thuis, waar was je toch." Kon ik het helpen dat ik dingen zag die anderen waarschijnlijk niet zagen. We woonden in Zutphen aan de Tadama- straat en de school was op het Oude Wand, een afstand van ongeveer 10 mi nuten lopen. Als je 's morgens naar school toe ging, viel er niet veel te beleven, nog wat slaperig was je misschien, maar tussen twaalf en twee uur des te meer. Tegenover de school bijvoorbeeld was een zeepfabriek van Albers en Vergeer, omstreeks twaalf uur werden daar altijd tonnen met zeep opgeladen. Paard en wagen stonden klaar, de tonnen gevuld met groene zeep rolden aan en werden zeer behendig via een schuine plank en een heel dikke stok op de wagen geplaatst. De mannen die dit werk deden droegen leren voorschoten, glimmend van het vet (en de zeep denk ik) en riekten naar groene zeep, bepaald niet aangenaam! Omdat de school tegenover de zeepzie- derij was gelegen, hadden we bij een be paalde windrichting vaak last van deze lucht. Stankmelding bestond toen niet, Oude WandZutphen. 7 A 3086* UchtjJr. W. SeMokomp, 8ufkstQ9t De weg naar school

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 9