De Tramweg-Mij Zutphen-Emmerik wordt verzocht geen goederentreinen meer door de stad te laten lopen. Verbaasd reageert de directeur op een brief van het college van burgemeester en wethouders. De goederentreinen worden helemaal niet meer door de stad geleid. "Behoudens hooge uitzonderingen" wordt voor het goederenvervoer gebruik gemaakt van de Houtwailijn. Sinds eenigen tyd heeft de ontwikke ling van het vervoer op Donderdag naar de markt te Zutphen het echter wenschelyk gemaakt een morgentram in te leggen, die als goederentrein te rugkeert met ten hoogste 12-15 wagens. De Houtwal lyn is dan meestal bezet met materieel dat door den daar geves- tigden handel wordt beladen en daarom loopt uitsluitend deze trein meestal door de stad. Deze betrekkelyk korte en met zeer beperkte snelheid over de spoorstaven rydende goederentrein kan buitendien geen schade veroorzaken. Nu kun het zeggen: het probleem heeft zich vanzelf opgelost. Maar de tijd heeft iets anders geleerd: het probleem komt gewoon weer terug! Zutphensche Courant van 20 juli 1899 Het beschadigen van het kerkgebouwvooral wat betreft het moedwillig vernielen van glasruitenzal streng worden gestraft Deze waarschuwing, te lezen op de muren der Sint Walburgskerk en van de Broede renkerk, schijnt niet overbodig, want enkele ruitjes der nieuwe ramen in de Sint Wal burgskerk zijn reeds ingegooid of stuk geschoten door de jeugd, en ook in de Broede renkerk schijnen de ramen een geliefkoosd mikpunt te zijn. Ouders of voogden kunnen veel ten goede medewerken, wanneer zij hunne kinderen of pupillen met bovenvermelde waarschuwing bekend maken. 22

Zutphen (vanaf 1982) | 2001 | | pagina 24