tairen, maar wel door de antipathie welke daar heerst onder de burgers tegen de soldaten der Kol. Res. en den opgewonden toestand waarin de meeste burgers verkeerden door overmatig ge bruik van sterken drank. Dat de militairen hebben gebruik ge maakt van wapenen is te verontschul digen, daar 5 militairen stonden tegen over circa 100 burgers gewapend met messen en dolken. Hopende dat door plaatsing dezes, het oordeel over de schuldigen zal komen, breng ik Ued. bij voorbaat mijnen dank voor de verleende plaatsing in Uw blad. Ued. dw. dienaar. STEVEN Soldaat Kol. Res. Gon van Dijck (Zutphensche Courant van 18 januari 1899) In den ouderdom van 67 jaar is alhier de zer dagen overleden mej. H.G. Hulscher geb. Engelsman, die met ingang van 1 Ja nuari j.l. gepensioneerd was als stads- vroedvrouw, eene betrekking, welke zij 33 jaar met veel ijver en toewijding ver vulde. Zij was daarom vooral een zeer geziene figuur bij de eenvoudige burgers en de behoeftigen, welke zij gratis moest bijstaan. In de school van de practijk van het leven was zij eene vrouw geworden, die in deze kringen gaarne werd ontvangen en naar wier raad trouw werd geluisterd. (Zutphensche Courant van 16 mei 1899) In het ziekenhuis alhier is overleden de marskramer Hendrikus Bendelaar. In onze stad, waar hij zeer gul was met al lerlei kwinkslagen en grappen, en buiten onze stad waar hij door zijn minder bru taal optreden, zich de genegenheid zijner klanten wist te verwerven, was hij eene bekende figuur. Zijn verregaand opti misme - van hem is de uitdrukking: "nog geen ongeluk, zegt Bendelaar" afkomstig - trok ook velen aan. Ofschoon hij zich weinig aan de regels der hygiëne liet gelegen liggen, bereikte hij toch den ouderdom van bijna 71 jaar. 88 Uit de krant geknipt11 Opmerkelijke overlijdensberichten

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 8