dienen tijdens de vergaderingen van de diakenen. Het werd aan de diakenen overgelaten een schikking te treffen met de naaister42. Het zou kunnen, dat het in het archief bewaard gebleven advies reeds monde ling was doorgegeven, want op 17 augus tus 1812 werden al besluiten genomen. De vergadering begon met een bestuurs wisseling. Vermoedelijk was broeder Wilten Revelman opgevolgd als boek houder en president van het college van diakenen toen deze in 1804 bedankte. Maar nu nam F.G. van Beek de taak weer van Wilten over. De president overhandigde een uittreksel uit de besluiten van de kerkenraad: 1De toestemming voor de uitbesteding van de kinderen met unanieme stemmen. 2. De toelage van de vader en moeder werd 150,- per jaar en zo mogelijk levenslang vrij wonen met meerderheid van stemmen. 3. De verkoop van het meubilair met una nieme stemmen. 4. Het appropiëeren van het huis op de meest voordelige wijze met unanieme stemmen. Op 24 augustus werd de naaister in de vergadering geroepen. President Van Beek vertelde haar van de vernietiging van het huis en de plannen voor het uitbesteden van de kinderen. Men zou haar diensten niet meer nodig hebben. Haar loon zou worden uitbetaald tot 1 december 1 81243. Een merkwaardige notitie staat in de notulen van dezelfde vergadering: Broeder Revelman werd schriftelijk herinnerd aan het nog niet volbrachte overgeven van een obligatie en de betaling van een boete 38 gulden en 13 stuiver. Revelman roept een paar vragen op. Hij trad in 1804 af als boek houder en president, maar hij speelt nog wel een rol. In mei 1812 bleek zijn administratie nogal wat gebreken te vertonen omdat niet bekend was wie er allemaal nog geld tegoed hadden van de diaconie. Dezelfde Revelman werd 31 juli wel weer benoemd in de com missie die moest adviseren over de opheffing van het weeshuis en nu werd hij weer gemaand op grond van het niet overgeven van een obligatie en het niet 5 Sb Bewoners van het voormalige weeshuis in de Spiegelstraat. 73 t

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 24