DER. Zo als dezelve op de Feestdagen en in de negen weeleen voor Faafchen in de Kerken te Zutphen gepredikt worden. Mcr de overeen (lemming der Euangeli[ten in dezelve, tot .neirak der Gemeente, van de Predikanten uitgegeven. Tweede Druk. Te Z U T P II E N, By HENRICUS van BULDEREN, 5 Boekverkoper» 1784. Met Privilegie. Titelpagina van het door de vier predikanten uitgegeven boekje voor de Zutphense kerkgangers. dam, naar die stad vertrok in 1 771 ook Ludovicus Hamerster. Johannes Wolter- beek tenslotte vertrok in 1773 naar Utrecht. De eerste druk van dit boekje moet geweest zijn vóór 1 758, het jaar waarin Eek is vertrokken. Van enkele pre dikanten, er worden er 53 genoemd (de laatste is in 1781 gekomen), worden wat extra gegevens vermeld. Zo wordt gezegd van ds. Petrus Gellius Faber de Bouma: "beroepen van Nymegen 1580; verdre ven door de Spanjaarden by het innemen der Stad 1583; is daarna te Lehr in Oost Vriesland tot Leeraar aangesteld, en her- waards voor de tweede reis beroepen na de herwinning der Stad 1592; overleden 1624." Ds. Gerhardus Verstegen wordt in 1594 beroepen te Zutphen en Voorst. Een combinatie die slechts drie jaar stand hield. De vijfde predikant was Guilielmus (Wilhelmus) Baudartius. Hij kwam van Kampen in 1597 en vertrok naar Leiden in 1626 "tot de overzetting des Bybels" en kwam weer terug in Zutphen in 1637. Van de overige predikanten staat slechts vermeld dat ze gekomen zijn en gegaan. En waarom hebben die eerste vier dit al lemaal uitgezocht? "En dit hebben wy ge daan, op dat de naamen en verdiensten, van die waardige mannen, onder welke veele hebben uitgeblonken als starren van de eerste grootte, by U, en by de na komelingschap in een levendige gedagte- nis blyven." Wie de kans krijgt in de con sistoriekamer van de St. Walburgiskerk een kijkje te nemen, kan daar de "ster ren" van weleer zien en bewonderen. Ze hangen er allemaal, tot en met de laat ste die enkele jaren geleden is vertrokken. 31 ORDER FEEST-EN LYDENS- TEXTENj vi

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 9