In 1990 schreef Jaap Riemens een artikel in het tijdschrift 'Oud-Zutphen', zoals het periodiek van de vereniging toen nog heetteonder de titel "Alles ziet er klein uit op aarde". Een uitspraak van de eerste betalende passagier - een Zutphenaar - van de KLM naar Indië. Dit jaar verscheen Oud Zutphen vanuit de lucht. Een fotoboek met 22 zwart-wit afbeeldingen van Zutphen op A3-formaat. De samenstelling van dit fotoboek is af hankelijk van het aanbod. Daarom zijn diverse Zutphenaren beslist teleurgesteld, omdat hun woonomgeving er niet op staat. De foto's die beschikbaar waren, en waaruit een keus is gemaakt, zijn gemaakt tussen 1924 en 1977. De eerste foto geeft een beeld van Zutphen langs de IJssel. Rechts in de benedenhoek is de oude ambachtsschool te zien, toen nog zónder de uitbreiding. Wie bedenkt dat momenteel de hele technische school wordt afgebroken, zal al gauw in de gaten hebben dat we te maken hebben met een boek dat een prachtig document van de stad weergeeft. Want hetzelfde geldt voor de Coenhoorn- singel, waar vroeger het ziekenhuis stond, waar het oude 's-Heerensteen nog te zien is op één van de foto's, voor het huidige industrieterrein, de Reesink-panden, etc. Bij één van de foto's is het bijschrift niet helemaal juist. Waar sprake is van de Dreef (rechts), staat in het boek Coenen- sparkstraat (die staat er wel op, maar dan juist links). Verder is het gewoon een mooi boek, met een korte Inleiding van KLM Aero- carto en een kort Voorwoord van de auteur. Het boek "misstaat" in uw boe kenkast, maar dan alleen vanwege het formaat. U moet het liggend bewaren, en er vaak in bladeren. Het is de moeite meer dan waard! Zutphen Rein Mes Jaap C. Riemens, Oud Zutphen vanuit de lucht. Foto's: KLM Aerocarto. Uitgave van Slingenberg Boekproducties, Hoogeveen, (2000). Prijs: fl. 24,95 (alleen verkrijgbaar bij de Zutphense boekhandel) 44 Nieuwe boeken

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 22