mm H.C.A. Thieme, stamvader van boekverkopersdrukkers en uitgevers in Zutphen, Arnhem en Nijmegen. Hij nam de drukkerij over van Albertus van Eldik. Regeerings Leeden uitgeboezemd zal eerlang in den Druk verscheinen. De oogmerken in tusschen van deeze meer dan inquisitoire handelwys worden van ieder niet op dezelfde wyze begree- pen, gelyk blykt uit den inhoud van den volgende brief met welken eenige waar schouwingen voor de Neegen Heeren vergezeld gingen. WEL EDELE GROOT ACHTBAARE HEEREN! &c, &c. &c. Al zoo wy vernomen hebbendat Uw Edjelen] Grjootj Achtbjaren] een by zonder genoegen neemen in onze uit gave der Waarschouwing op bloedpapier gedruktaan uwe Burgerei toegezonden in zo verredat de Heer Presideerende, die tegenwoordig zoo loffelyk de post van Inquisitie Meester voor de beroemde negentallige meerderheid uwer vergade ring waarneemd, de by Missive door ons verzondene vermaning door Stads Bodens doed ophalenwaar door niet wynig eene byzondere affectie van Uw Edfele] en Achtbare voor onzen yver te kennen word gegeven, en om dan zoo veel in ons Uw Edfele] en Achtfbaren] verlangen te gemoed te komenzoo ebben wy de Eer aan Uw Edfele] Achtbfare] roemrugtige Neegenmannen! nog toe te zenden eenige Exemplaren van dat door Uw Edfele] Grfoot] Achtbfaren] zoo geliefkoosd Papier. Wij vinden ons hier toe uit eenen parti culieren Eerbied voor Uw Efdele] Grfoot] Achtbfaren] verplichtal zoo wy met ver ontwaardiging verneemendat eenigen uwer Burgers zoo temerair zyn geweest te wygeren dat papier, als tot haare eigene private Correspondentie behoorende aan Uw Edfele] Grfoot] Achtbfaren] zoo billyke strenge beveelen, die altoos voor uwe Burgers wetten zyn, over tegeeven; 40

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 18