Wie kan zuik een taal omtrend zulk een braaf Regent met onverschilligheid aanhooren? ZUTPHEN den 28 Octob. Zoo op 't oogenblik krygen wy hier de tyding, dat de brave Wilderickh alhier, gelyk hem beloofd was, met zyne Compagnie Artelleristen niet in Garnizoen zal komen, maar te Zwolwyl, gelyk men zegd, zyn Broeder, die waardige Predikant alhier, een goed Patriot is, en deszelfs Zoon zyns Vaders Voetstappen alleredelmoedigst volgd, hebbende die braave Jongeling on langs voor zyn Fiskaals ambt bedankt, om dat hy door den Heer HEEKEREN tot Kei7, Scholtus binnen en buiten Zutphen verhinderd wierd volgens Eed en Plicht, een Fiscaalsactie te institueeren tegen die 3 3 1 i In dit pandKorte Hofstraatwas de zaak van Van Bulderen gevestigd. wreedaards, welk de in en opgezeetenen ten platten Lande, door allerlei snoode bedrygingen hebben gedwongen tot het teekenen van Diensten, of schoon ze al door den Souverain mogten afgeschaft worden. Eene Actie, die zeekerlyk op den kop van den met regt gehaaten Stadhou der Crocceus8 zoude t'huis gekomen zyn, alzoo men thans zeeker weet, dat deezen eerloozen, kunnende den eerlyken Rigter Dirksen9 tot deeze snoode daad niet beweegen, al zulke eerloozen als hy zelve is, door beloften en geld heeft overgehaald. Hoe ver gaat niet de wraak van de Engelschgezinde Oranje factie tegen de Braaven in den Lande! LOCHEM. Den 20 Octob. Op Recom mandatie van den Engelschgezinden Cooymans]0, weleer Rector alhier, en nu by de Gratie van den Landdrost NAGEL Conrector te Zutphen, dog met het hoog ste Regt, eerste Ondermeester der Eerste Classe is hier, in plaats van een goed en braav Ingezeeten deezer Lande, beroepen tot Organist, een Moffenkind uit het Nassauwsche geboortig.11 Hoe veel in vloed deeze half Geleerde hier te Lochem gehad heeft, en nog heeft, is genoegzaam op te maken, uit al den twist en twee- dragt, door hem, by zyne verkeering alhier, gestookt tusschen den Man en zynen Naasten, tusschen den Broeder en Suster, tusschen Naastbestaanden en Vrienden, zo dat zelfs nog in deeze Stad, de band van Vriendschap, Broederlyke Liefde, en gemeenzamen omgang ver- brooken blyft, en nu op nieuw verwyderd is, wyl door zyn toedoen, en dat van eenen Greeve12, weleer Schoenpoetser van den Landdrost, en nu Myn Heer de Ontfanger, een braaf mans Kind, wiens Voorouders met allen lof dit Ambt be kleed hebben, en die in kunde, deezen vreemden Mof verre overtreft, tegen alle beloften en toezeggingen verscheide Re genten, is voorbygegaan. Trouwens, eenen enkelen Brief van deezen gedugten Ondermeester, (die zich overal beroemd, een Boezemvriend van den Landdrost NAGEL en van den Bloed- tapper HEEKEREN tot Zuideras te zyn) 38 a l

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 16