1 7 Wykt voor geen gunst van eer, noch ryke gaaven, Om voor dien prys te zyn gekochte slaaven, Neen! Neen, dan liefst op 't Bed van eer geveld, En daar te sterven, dan als Slaaven zyn geteld. 18 Word dan de lieve Vryheid aangevochten, Draal niet, om zulke snoode wangedrochten, Met Mannen moed, te teuglen; toond, dat gy Wilt Burgers blyven, vry van booze dwingelandy. 19 Ziet gy den tuin van NEÊRLANDS Staatendommen, Door vreemde macht, roofzuchtig ingeklommen, En 't heilig Recht, zo schuldeloos geboeid, Van Hem, die veel te hoog, in macht was aangegroeid. 20 Wy zullen steeds, de eer der Palinuuren! Die Staaten hulk, ter rechte have stuuren, Met goed en bloed, in 't barnen hunner nood. Door Wapens wel geveld, niet spaaren kruit of lood. 21 Geen Blixëmvuur van felle moordkartouwen! Doe immermeer, de yvergloed verflouwen, Neen! Neen, ai Volk, van dit verëende Land, Bewaar uw Vryheid, als het duurst gekochte pand! TO EG I FT Wy trekken met ontrolde Vaan Op vryen grond, door stroomen bloed verworven, En zullen, als de Rotsen staan! De Vryheid, moet nooit in de aad'ren zyn verstorven. Wanneer de rechte vuist verlemt, En 't veege doodsuur dreigt, den laatsten snik te geeven, Geen nood, - hoe groot den iever stremt! Wy offren voor het heil van Vryheid 't lieve leeven. Liefst sneuv'len wy op 't Bed van eer, Dan in de ketens, van de slaverny geklonken!- BATAVEN! Aarz'len nimmermeer, Daar scherpe Zwaarden, of de moord harpyen blonken. Waar mede blyve, aan alle myne Vryheidlievende Nederlanders, nevens myne in deezen zeer ge„chte Medeburgers, hen liedens Dienstvaardige en Vryheidsminnende Dienaar ENGELBERT CASPERS Deeze Coupletten zyn onder de benaaming van ZUTPHENSE MARS, aan de Wei-Edele groot Achtbaare Manhafte Heeren HOPLIEDEN, schriftelyk overgegeeven. 15

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 17