In dit grote huis aan de Pelikaanstraat woonde het gezin Engelberts van 1884 tot 1891 Noten 1 J.I. Doorninck en A. de Kempenaer, Vermomde en naamloze schrijvers opge spoord op het gebied der Nederlandsche en Vlaamssche letteren. Amsterdam, 1970. 2 Nederlands Patriciaat 74° jr (1990); genea logie Engelberts. 3 Marie van Zeggelen, "In memoriam de schrijfsters Engelberts: L.E. en Ignatia Lubeley", in: Overijssels Jaarboek voor cultuur en historie, 1962. 4 L.E., Herinnering aan twee Overijsselse Buitenplaatsen: "DE ALERDINCK" en "HET WARMELOvermeerderd met "De Kinderen van Warmelo" en "Een Familieo verlevering" voor het eerst verschenen in "Eigen Haard" in 1903 en 1906; door jhr.dr. H.W.M. van der Wyck en drs. J. Enklaar-Lagendijk opnieuw uitgegeven. Alphen aan den Rijn, 1982. 5 Welgelegen in Warnsveld, Warnsveld, 1992. Hier waren meisjes vanaf twaalf jaar uit aanzienlijke families welkom. Een twaalftal kon intern wonen; een ongeveer gelijk aantal volgde alleen het dagonder wijs. Voor aanvullende slaapgelegenheid was op de boerderij een verdieping ge bouwd met een aantal kamertjes. Die ka mertjes zijn nu nog aanwezig (en te bezich- 7 8 10 tigen). Bij een verbouwing in de jaren tach tig zijn onder betengelde scheidingswanden houten schotten aangetroffen met handteke ningen van leerlingen, waaronder die van de tweeling. De tweeling volgde het dagonderwijs. Zij kwamen elke dag lopend van de Pelikaan straat naar huize Welgelegen. Op deze kostschool leerde Lyte meisjes uit aanzien- ijke families uit het gehele land kennen. Zo waren daar de drie zusjes Anna, Elisa beth en Christine Van der Hoop van Sloch- teren, afkomstig van de Fraeylemaborg te Slochteren. De roman Anna Maria de Sandra speelt zich hier af. Rody Chamuleau, De letteren in Zutphen in de letteren. Oosterbeek, 1985. Feico Hoekstra, "Schrijfster voor de geschie denis" in de serie 'Sporen van Kunst' in Gelders Dagblad13 juni 1998. Hetty Wertheim-Gijse Weenink, "L.Engel berts), een vergeten schrijfster over Gel derse historie"; in Gelders Oudheidkundig Contactbericht nr. 88 (1981/1). H.M. Doornink-Hoogenraad, De Proosdij te Zutphen. Zutphen, 1975. SAZ, Archief van het archief voorl. inv.nr. 94; de brieven bevinden zich onder voorl. inv.nr. 24. 9

Zutphen (vanaf 1982) | 2000 | | pagina 11