Cultuurhistorie op de politieke agenda Cultuurhistorie is op de politieke agenda gekomen - zo kon de staatssecretaris R. van der Ploeg ons verzekeren. Zowel door hem als door het Nationaal Comité Monumentenbescherming werd gewezen op de rol, die non-profit organisaties kunnen spelen om mee te werken aan de kwaliteitsslag voor ons cultuurhistorisch erfgoed, opdat het plannenmaken niet louter investeringspolitiek wordt. De staatssecretaris riep ons op om onze kans te grijpen. Waakhonden En als er dan al publicaties en bestem mingsplannen zouden zijn, is het de kunst zich daar ook aan te houden. Ik zou het mij zo kunnen voorstellen. De Historische Vereniging kan mooi schrijven en documenteren. Het Wijnhuis fonds, de Stichting Oude HBS, het IKV, de Stichting Bronsbergen en andere ver enigingen of instellingen functioneren en reageren als "waakhonden". Maar hoe zit het in Warnsveld? Na het ter ziele gaan van het Warnsfonds, van de Stichting Leeuwekoppenhuisje, van de Werkgroep Oude Kern en in 1991 van de Werkgroep Overturn ontbreken hier de "waakhonden". Waarom richten we ei genlijk geen werkgroep op in Warnsveld? De belangstelling is er wel maar we moe ten ons haasten: telkens overlijden er mensen die hun kennis meenemen in het graf zonder dat die is vastgelegd. M a i Deze foto van mei 1999 is intussen historisch! De patatkraam, ongeveer in het midden van de fotois in september van dit jaar afgebrand. De omgeving is dezelfde als bij de eerste foto. 52 >r I s

Zutphen (vanaf 1982) | 1999 | | pagina 6