Het kantoor wordt eerst verplaatst naar de Frans Halslaan en later, om de verwar mingsproblemen te kunnen oplossen, naar het gebouw van de Keuringsdienst van Waren (Heeckerenlaan). Bij het bombardement in oktober 1944 wordt de transformatorruimte op de Vis markt (bij de Barlheze) vernield. Dat is ook het geval met een hoogspanningska bel op de IJsselkade en met veel laag- spanningskabels. Aanvankelijk zit het hele net zonder spanning, maar in betrekkelijk korte tijd kan door verschillende schakelmanipula ties het gedeelte waarop het Algemene Ziekenhuis aan de Coehoornsingel en het pompstation van de waterleiding zitten, weer aangesloten worden. Begin 1945 wordt de verbinding met de P.G.E.M. ver broken en moet langs een andere weg in de aanvoer worden voorzien. De levering aan particulieren en bedrijven, waarbij de Duitsers geen belang hebben, moet op last van de bezetter gestaakt worden. Zelfs voor de levensmiddellenvoorziening krijgt men geen toestemming. Met de bevrijding komt de totale ont wrichting. Dit omdat het transformator huisje in de watertoren totaal wordt ver nield en enkele andere zwaar beschadigd zijn. Bovendien worden door het opbla zen van de bruggen de hoog- en laag- spanningskabels vernield. Op 17 april is er weer stroom in het schakelstation van de P.G.E.M. Dat kan omdat de oude ka bel met Deventer nog steeds intact is. Hierdoor kan een klein deel van het net weer van stroom worden voorzien. Daarna volgt een beperkt aantal bedrij ven. Half juli wordt, zij het beperkt, weer I. l*4l€IIO liMC 71%!C AM'1" m mt Radio of televisie? Dan heb je wel elektriciteit nodig! 63 a

Zutphen (vanaf 1982) | 1999 | | pagina 17