den die al aan het kabelnet liggen wor den nog aangesloten. Vooral voor de steeds uitgestelde voorzieningen aan de Noorderhaven is dit teleurstellend. Op vrijdag 5 oktober 191 7 wordt het po litiebureau voor het eerst elektrisch ver licht. Een week later gevolgd door de se cretarie van het stadhuis, ingang Lange Hofstraat 2. Diezelfde dag staat in de krant: "Het elektrisch licht hier ter stede liet zijn gebruikers gisteren in de steek. Pas om twee uur 's nachts was de fout ge vonden en kon het weer branden. De meeste gebruikers hadden er toen geen behoefte meer aan." Bij de rondvraag in de raad van oktober 1917 beklaagt een raadslid zich over de verlichting van de raadzaal. Hij vraagt of er geen elektrische verlichting aange bracht kan worden. Volgens de voorzitter zal dat gebeuren als de financiële toe stand het toelaat. Zou het raadslid op zijn teentjes zijn getrapt omdat de ambtena ren en de politie wél en de raadsleden géén elektrische verlichting hebben? Bovengronds Aan alle aanvragen kan ook in 1918 niet voldaan worden en met name niet in die wijken waar nog geen kabel ligt. Pogin gen om te komen tot een bovengronds net in de buurt van de Coehoorn- en Ber- kelsinge! lopen op niets uit omdat de kos ten te hoog zijn en de bewoners aan die meerkosten niet mee willen betalen. Een paar panden kunnen welk aangesloten worden door middel van bovengrondse aftakkingen van bestaande huisaansluitin gen. Deze hebben een tijdelijk karakter. Als de aanvoer en de prijzen van het ma teriaal weer op een normaal peil zijn zal het net verder worden uitgebreid. Door het tekort aan meters wordt het ver bruik in enkele gevallen geschat. Hiervan wordt door sommigen misbruik gemaakt door op "roekeloze wijze" met het licht om te gaan. Anderen beklagen zich erover dat de schatting te hoog is. Hoewel de aanvoer van materialen in 1919 nog steeds onvoldoende is kan er A IB -1 i De verlichte IJsselbrug in 1959 was een feestelijk gezicht. 42 I

Zutphen (vanaf 1982) | 1999 | | pagina 20