Mevrouw Doomink (2e van links) bij de opening van het museum aan de Rozengracht in 1961 Toen mevrouw Doomink 80 werd, ver scheen bij De Walburg Pers het boek Ge schiedenis in Zutphen. Het gaat over ge schiedschrijving, geschiedbeoefening en historisch besef in de stad. Een bundel opstellen om het werk van deze hard werkende vrouw te eren. Ik ga niet herha len wat daar allemaal in staat. Chris Schriks schrijft in zijn bijdrage in deze bundel: Vandaagnu de stad weer bijna com pleet isnu de stad weer een levendige indruk maaktgroeit opnieuw het his torisch gevoel bij haar inwoners. Hetgeen mede te danken is aan Tine Doornink die als devies zou kunnen voeren 'Met zorgvuldigheid en stijl'. Stijl had ze. Zorgvuldig was ze. Tot het laatst toe. Die laatste jaren van haar leven waren niet zo gemakkelijk meer. Een paar jaar geleden kwam ze nog wel eens op het ar chief. Aan het woord Stadsarchief kon ze niet wennen, maar daar wilde ze zich niet meer mee bemoeien. Wij praatten, zoals vaker, over het kerkelijk leven in Zutphen, haar visie daarop en altijd weer vroeg ze belangstellend hoe anderen, zo als ik, daar dan tegenaan keken. Hoewel iedereen eigenlijk wist dat haar leven achteruit ging, kwam haar einde voor ons onverwachts, hoorden we van haar overlijden toen ze al begraven was. In kleine kring is ze op 13 januari 1999 begraven op de begraafplaats Steenbrugge in Diepenveen. Een markante vrouw is heengegaan, ken ner van kunst en geschiedenis, schrijfster, wetenschapbeoefenaar, eenvoudig gelo vig mens. Dat ze in vrede rusten mag. Jaap Riemens 37

Zutphen (vanaf 1982) | 1999 | | pagina 15