was den 12den Mei in feestgewaad ge tooid. Toen toch de inwoners hadden verno men, dat de zich gevormd hebbende feest-commissie, bestaande uit de HH.: Jhr. H.A.D. Coenen, Eere-voorz., R.A.Hissink Wzn., Pres., W.A.F.H. de Bas, Vice-pres., Jhr. J.E.A. Meijer, Secr., C.C. Brunings, Penn., Jhr. W.Ph. Barnaart, Jhr. R. Schuurbe- que Boeije, L.P.A. Boellaard, F. Dam, D.L. van Elk, H.H. Laseur, J.C. Matthes, J.C. Muijderman, S.A. Schoevers, Mr. I.L.A. Stolk, Jhr. J.P. van Reigers berg Versluijs, A. Verweij, J.A. Vrugtman, Jhr. C. van der Wijck, zich enkel zou bepalen tot het organisee- ren van openbare feesten en vermakelijk heden, verrezen er spoedig buurtcommis- siën, die op zich namen, de straten te ver sieren. Er werden inzamelingen gedaan, vergaderingen gehouden, plannen en be grootingen ontworpen, besproken en vastgesteld, en nu - wandelt Zutphen door, en bewondert en vereert de een dracht en smaak, waarmede alle buurten versierd zijn, en die, omdat elke commis sie op zichzelf handelde, toch afwisseling genoeg aanbieden, om niet eentonig te worden. De versieringen van wege de commissie en de gemeente strekken er wel toe, om met recht van Zutphen te zeggen, dat het in een tuin herschapen is. De Groenmarkt is door de commissie keurig versierd: aan de eene zijde zijn er frissche dennen geplant, aan de andere staan van "de Hollandsche Tuin" tot aan den "Wijnhuis-toren" elf palen, aaneen geschakeld door guirlandes van groen, en prijkende met de wapens der elf provin ciën, omgeven door keurig decoratief van vlaggen; het kruispunt, dat de markten en hoofdstraten verbindt, door een kiosk ver sierd, de Houtmarkt en Zaadmarkt zijn netjes versierd; kortom, de commissie heeft getoond, haar taak te begrijpen door voor die versieringen te zorgen, welke niet aan de burgerij kon worden overge laten, en zoo vormt alles een allerschitte rendst geheel. Na deze korte vermelding, willen we met de Zutphenaars feest vieren. We gaan daartoe eerst Maandagavond naar de concertzaal, om Zutphens mannenkoor, onder directie van den als zanger zoo gunstig bekenden J.A. Vrugtman, ver scheidene volksliederen hooren zingen. Tot afwisseling treden eenige knapen der burgerzangschool op en vergasten ons op vijf gelegenheidsliedjes, welke ze aller liefst voordragen. Daarop treedt Vrucht man op, en zingt hetzelfde lied, dat de zen avond 250 zangers van Amsterdam aan Z.M. brengen: den Jubeltoon van Hofdijk. Zeker stemt ieder gereedelijk mede in 't: "Heil U, o Koning! heil der eed'le Ko ningin! "Heil Uwen Zonen! Heil geheel uw huisgezin! Uw feest is 't feest des Vaderlands. De vierdag Uwer kroning! Oranjes roem is Neerlands glans' Heil, heil U onzen Koning:" en is elk getroffen bij 't slotcouplet, dat zulk een treffende bede behelst: "Wij richten tot U vol van deemoed het oog, O - dringe ons gebed als een psalm toon omhoog Tot het licht van Uw heilige woning; Zegen den koning!" en na 't einde waarvan 't luidruchtig ap- plaudissement door een plechtige stilte vervangen wordt. Het programma, niet in 't feestprogram opgenomen, maar eerst gisteren ver spreid, is afgeloopen, en we maken ons gereed, om naar huis te gaan. Doch daar verschijnen de heer Northe en zijn mu ziekgezelschap, door de commissie voor den feestdag geëngageerd, in de zaal, en laten ons hun gaven hooren. 32

Zutphen (vanaf 1982) | 1999 | | pagina 10