Dit is 'm dan: de eerste Wilhelmina fontein in Zutphen voor de winkel van de heren Schillemans en van Belkum (Houtmarkt 65) door meer dan duizend kinderen een zanghulde ge bracht. Het muziekkorps van de schutterij begint met het "Wilhelmus" en zorgt ook voor de begeleiding van de zang. Vier lie deren worden gezongen "Het kronings lied", "God behoede Wilhelmina", "Marschlied" en tot slot "Wien Neêr- landsch bloed". Ondanks het feit dat er geen algemene repetitie is gehouden klinkt de zang frisch en opgewekt Kinderfeesten 's Middags is er een kinderfeest op de Veemarkt. De kinderen gaan in optocht naar het terrein aan de Havenstraat. Ze worden getracteerd op krentenbrood, koek en chocolademelk. De hele middag worden er allerlei spelletjes gedaan. De kinderen van de bewaarscholen hebben 's morgens hun feestje al gehad. In de Buitensociëteit geeft het Duitse mu ziekkorps intussen een matinee-concert. De lichtstoet Hoogtepunt van het feest is de lichtstoet. Deze wordt omstreeks half acht opgesteld op het artilleriepark (Spanjaardsveld). De stoet wordt voorafgegaan door huzaren, hoog te paard en stijf in het zadel, om ringd door fakkel- en lantaarndragers en een deel van het Duitse muziekkorps. Een heel lange stoet van wagens en verenigin gen volgt. Gezang en een zee van lampionlicht be geleiden de leerlingen van de H.B.S. De bond van Oud-Militairen maakt, ge wapend met lantaarns, deel uit van de stoet, evenals een versierde bierwagen van Kerien, waarop een ander deel van het Duitse muziekkorps zit. Een wagen van de Zutphensche IJsvereniging bezorgt de toeschouwers koude rillingen. Op een besneeuwde ondergrond met de gewone winterattributen als sneeuwpop en be zem, slaan verkleumde - eveneens met sneeuw bedekte - mensen hun armen over elkaar. Het licht van de lampionnen 91

Zutphen (vanaf 1982) | 1998 | | pagina 21