Enige jaren daarvoor was Marritgen Hae- mer, de vrouw van Reyner Scheers over leden, waarna deze laatste hertrouwd was, want blijkens een akte van 25 okto ber 1661 verkoopt Reiner Scheers en zijn zoontje, verwekt bij Isabella Warners, aan zijn stiefzoon Hendrick Roelofs '1/4 deel van het huis met de gang langs Barthholt Busch's kamer van 2 kleine huisjes tussen schuur Barthholt Busch en gang naast Huybert Tonnissens huisje'. De woning Groenmarkt 7 (V 571is dan waarschijnlijk Roeloff Backers kleine huis. Na het overlijden van Antoni Roe- loffs, de zoon van Roelof Jacobs Becker, bezwaart zijn weduwe Catharina van Raesvelt op 28 juli 1677 het derde deel van de drie huizen, bewoont door Guedecken, de weduwe van Wellem Spi- tholt, met een hypotheek. Dit deel grenst aan de woning van Evert Beeuw die op Groenmarkt 5 (V 570 F 808) woont, maar tevens het huis (V 764) in de Barl- heze bezit. Deze panden zijn ook in 1686 en 1715 van hem. Nadat Catharina van Raesvelt met Hendrick Hebbinck is hertrouwd, verkopen zij op 21 augustus 1680 aan Hendrick Roelofsen en Gode ken Roelofs, de weduwe van Willem Spitholt, het derde deel van de drie hui zen waarin deze laatste reeds woont. De kinderen uit de beide huwelijken van Guedeken Roelofs, namelijk Engeltien Bitter en haar man Hendrick Bloemsaet, Maria Bitter en haar man Engelbertus Bot- harnius en ds. Steven en Harmken Spit holt verkopen op 6 september 1686 het halve huis (V 571 nr. 7) aan hun oom Hendrick Roelofs en diens vrouw Catha rina van Swinderen. Op 12 oktober 1 715, 29 jaar later, verko pen Hendricks broer, Roedolph Roelofsen en zijn vrouw Boulina Westenbargh het ISi SS DB Na de restauratie 'paste' Groenmarkt 7 uitstekend tussen de twee belendende percelen. (Foto: Wijnhuisfonds Zutphen) Wil WIL II 85 glWlMCÏT ïïürotrwï 1 n se fi I I m

Zutphen (vanaf 1982) | 1998 | | pagina 15