voor "doode krengen" en voor ieder die in de avond of op een clandestiene wijze steenpuin of ander vuilnis op af gelegen plekken of op straten van de stad zou gooien, waarbij een boete van 5 stadsponden werd verbeurd. f. Bij hoog water zouden de aannemers van de reiniging niet als "uitvlugt" mo gen aanvoeren dat zij hun vuilnis niet buiten de stad konden bergen, omdat zij dan tijdig aan de heeren "timmer- meesteren" moesten vragen hun een "bekwame" plaats aan te wijzen om hun vuilnis tijdelijk te bergen. Vreemdelingen beleid In onze dagen worden de bewoners van Nederland via kranten en andere media regelmatig geconfronteerd met het feit, dat vreemdelingen mede door onze vrij wel geheel openliggende grenzen het Aan de stads-nachtschout werd opgedra gen zorg te dragen dat de ordonnantie door een iegelijk werd nageleefd. En in dien deze Nachtschout zelf nalatig mocht zijn dan moest hij ten behoeve van de ar men een boete betalen. De ordonnantie van 1 februari 1772 ein digt met de woorden: En op dat niemand hier van eenige ignor antie moge voorwenden zal deze door den druk gemeen worden gemaakt voorts jaarlijks eenmaal gepubliceert en ter gewooner plaatzen geaffigeert wor den. Titelblad van de Ordonnantie op het reinhouden van de straten in Zutphen (1772). land binnenstromen, soms met een be roep op asielrecht maar ook steeds vaker omdat men uit zuiver economische over wegingen meent in een of ander Europees land een betere toekomst te kunnen ver werven. Deze groep wordt vaak door on dergronds werkende criminele organisa- ÜÈRËNOVËÊR.DEenGEAMÉLIEERDË op het reinhouden van de ftraeten binnen- de Stad Te^UTPHEN, Gedrukt by AL: vandcr SPYKj Ordinaris Drukftcr dezer Stad en Graaffchap. M DC CL XXII; 42 i-T I ORDONNANTIE ZUTPH1M. m

Zutphen (vanaf 1982) | 1998 | | pagina 20