Het verdient aanbeveling in onze vlag het ankerkruis, dat ook in ons gemeentewa pen voorkomt, op te nemen, en wel op de witte baan. Voordat een gemeenteraad een vlag vaststelt, moet voorafgaand ad vies aan de Hoge Raad van Adel worden gevraagd. Dit advies ware in te winnen." Advies met gevolgen Het college gaat niet over één nacht ijs. Pas op 3 november wordt groen licht ge geven. Men zoekt dan contact met een expert op heraldisch terrein, mr. G.A. Bontekoe, oud-burgemeester van Oost stellingwerf. Deze adviseert de banen blauw en wit te vervangen door een witte baan, zowel van boven als van onderen begrensd door een blauwe baan. Het an- kerkruis kan dan op het witte veld wor den geplaatst, liever niet in het midden, maar op een vierde van de vlaglengte, ge meten vanaf de broekzijde. Aardig detail van deze brief is de opmer king over het Zutphense gemeentewapen "Het Zutphense wapen is oeroud en een voorstel om het te wijzigen zou bijna hei ligschennis zijn. Dat kunt u van mij dus ook niet verwachten. Maar de tekening die u mij toezendt, klopt niet met de be schrijving die de Hoge Raad van Adel in 1816 redigeerde." De heer Bontekoe wijst vervolgens op 5 fouten. Het is geen staande, maar een klimmende leeuw (1de leeuw is dub- belstaartig (2), de leeuw is gekroond met een gouden kroontje van drie bladeren (3), de leeuw zal vermoedelijk een rode tong en rode nagels moeten hebben (4) en de schildhoudende leeuwen zijn aan ziend en ook gekroond met gouden kroontjes van drie bladeren (5). De oud-burgemeester adviseert bij de Hoge Raad van Adel een nieuw wapendi ploma aan te vragen. De Zutphense gemeentevlag.

Zutphen (vanaf 1982) | 1998 | | pagina 13