Jaap Riemens In 1898 werd de Zutphense afdeling van het Volkshuis te Zutphen opgericht. Een vereniging die binnen de kortste keren zo'n 500 leden telde en daarmee één van de grootste van ons land werd binnen de landelijke Volksbond tegen Drankmis bruik. Op Koninginnedag 1998 werd het eerste exemplaar van een 98 pagina's tellend boekje aan koningin Beatrix overhandigd. Bij die overhandiging werd door mij gere fereerd aan de inhuldigingsfeesten van de grootmoeder van de koningin, Wilhel- mina. Die feesten vormden één van de redenen om een afdeling van de Volks bond in Zutphen op te richten. In het boekje staan leuke voorvallen uit de 100-jarige geschiedenis van het Volks huis. Maar ook niet zulke leuke vermel dingen staan er in: de strijd om het voort bestaan, het telkens weerkerende gevecht tegen de bierkaai. Het boekje is met op zet heel toegankelijk geschreven, zodat iedereen er met plezier in kan lezen. Na tuurlijk is er hier en daar een foutje in ge slopen. Ik noem alleen maar de foto van de familie Prost. Dat was wel de familie Prost, maar niet die van het Volkshuis, al werd het feest wél fn het Volkshuis ge vierd. Maar dit was de 'tuinder' Prost en niet de beheerder van het Volkshuis! Ver gissen is menselijk, zeker als je dat doet in combinatie met computerprogram ma's! Hoe de geschiedenis van de Zutphense Volksbond verliep? Ik zal niet verder uit weiden over dit door mijzelf geschreven boek. U kunt het lezen in dit boek dat voor 1 7,50 te koop is in de boekhandel. Wie het per post thuis wil ontvangen, moet 25,00 over maken op giro 5330888 ten name van Stadsarchief Zut phen te Zutphen o.v.v. "Volkshuis". Het wordt u dan per omgaande toegezonden! Jaap Riemens, De koffie is hier zeer goed - honderd jaar Volkshuis in Zutphen. Zutphen, Stadsarchief en Stedelijke Bi bliotheek Zutphen, 1998, 98 pag., 17,50 (excl. verzendkosten). y ■f ÜLjii Hi Het pand waarin het Zutphense Volkshuis vanaf 1898 was gehuisvestfwas vroeger het postkantoor. De foto is van omstreeks 1880. (collectie Stede lijk Museum Zutphen) 6 -V Een eeuw Volkshuis

Zutphen (vanaf 1982) | 1998 | | pagina 8