Borkeloo - Barendsen - Johnson - Wyc- koff door huwelijken in het bezit geko men van veel land. Zij werden zodoende in het begin van de 18e eeuw de groot grondbezitters van Gravesend. Barend Johnson kreeg 5 kinderen; het vierde heette weer Barent Jansen of Johnson. Diens zoon, Barent Johnson, ge boren op 2 april 1740, trouwde op 8 sep tember 1764 met Anne Remsen of New town. Hun zoon was de latere generaal Jeremiah Johnson (geboren 23 januari 1766). Deze werd later burgemeester van Brooklyn. Hij zag generaal Washington met zijn gevolg aan het hoofd van de Amerikaanse troepen; hij zag het neerha len van de Britse vlag en ook dat de eer ste Amerikaanse vlag werd gehesen. Al in 1796 werd hij bewindvoerder van Brook lyn, en in 1800 supervisor. Dat zou hij 40 jaar lang blijven. In de oorlog van 1812 tegen de Engelsen was hij eerst kapitein. Later werd hij be vorderd tot brigade-generaal en in 1837 werd hij burgemeester van Brooklyn, ook in 1838 en 1839 bekleedde hij dat ambt. In de Brooklyn City Hall hangt zijn por tret. Er zijn meer dan duizend nakomelingen van de familie Johnson. Maar ook de fa milie Van Borkeloo (Barkalow of Bartlow) heeft zich sterk vermenigvuldigd in de U.S.A., vooral in Pennsylvania. Post Scriptum Willem van Barkeloo is vijfjaar na zijn emigratie teruggegaan naar Geesteren om zijn broer, Harmen Lubberdinck (die in middels getrouwd was met Willemken Elderinck uit het Gelderse Hengelo) over te halen mee te gaan naar Nieuw Neder land. Die missie had succes, want op 24 maart 1662 vertrokken Harmen, zijn vrouw en kinderen, waaronder twee kleintjes, met het zeilschip "De Trouw naar Amerika. Daar kwamen ze na ruim zes weken varen aan (mei 1662). Ook van deze Harmen van Barkeloo leven nu nog vele nakomelingen in de Verenigde Staten. 78 In de Achterhoek duiken telkens mensen op uit New York en omgeving, die de naam Barkeloo, Borkelo of Bartlow voe ren. Allen op zoek naar hun roots'7. Noten 1Melijn Papers, 112. 2. Het gaat hier om de boerderij Oosterenk, onder Almen. 3. Melijn Papers, 113. 4. In deze Library wordt deze lijst bewaard onder de volgende aanduiding: New York Colonial Manuscripts, XII 68.

Zutphen (vanaf 1982) | 1997 | | pagina 8