vesend gelegen op Long Island, met Jan netje Willems van Borkeloo, jonge doch ter, geboren omstreeks 1659 in New York. In de trouwakte werd hij vermeld als Jan Barentz van Driestjongeman uit Zutphen in Gelderlandwoonachtig in Gr avesend. De familie Lubberd ink Jannetje Willems was de dochter van Willem van Borkeloo die in 1657 naar Nieuw Nederland was gegaan; die had zich gevestigd in Flatbush, Brooklyn. Hij trouwde op 3 februari 1658 in de her vormde kerk van Flatbush met Cornelia Anthonisd., dochter van Anthony Jansz, alias "de Turck" van Fez of Salee in Ma rokko, en van Grietje Reynsd. Zij stonden ingeschreven als lidmaten van de Her vormde Kerk van New York City (Nieuw Amsterdam) als Willem Janszen en Cor nelia Anthonis, zijn huisvrouw. Het bij zondere is, dat Willem Jansz de zoon was van Jan Lubberdinck uit Geesteren (Gld.), die op 2 april 161 7 gehuwd was met Jen- necken ten Olinckhave (geboren 17 janu ari 1592, dochter van Willem ten Olinck have, burgemeester van Lochem, 1607 1630). Jan Lubberdinck woonde in Geesteren (gemeente Borculo) en was de zoon van Bernt Lubberdinck en Toniske (achter naam onbekend), die in 1600 op het erve Lubberdinck in Geesteren woonden. Willem Jansz Lubberdinck was omstreeks 1621 geboren (datum onbekend) en op reis naar de Nieuwe Wereld noemde hij zich Willem Janszoon van Borkeloo. Ook zijn kinderen en verdere nakomelingen voerden de familienaam van Borkeloo ook wel als van Barkelo gespeld en zelfs als Bartlow. Na het overlijden van Cornelia Antho nisd. trouwde Willem van Borkeloo met Lysebet Jansz. In 1680 lieten zij hun kind Coenrad dopen, hierbij waren Jan Ba- rendsen en Jannetje van Borkeloo getui gen. Een afstammeling van deze Coenrad, Kenneth Hewes Barricklo, architect in New York, was in de zomer van 1997 in Zutphen, "looking for his roots". Jan Berendsen of Barendsen We gaan terug naar het huwelijk van Jan Barendsen van Zutphen met Jannetje Wil lems van Borkeloo. Op 18 december 1681 werd hun eerste kind, Barend Johnson, geboren, vernoemd naar groot vader Barend Driessen. Bij de doop wa ren als getuigen aanwezig Willem van Borkeloo en Eva van Siggelen, dochter van Anthony Jansen van Salee, een schoonzuster van Willem van Borkeloo. In 1684 werd Cornelia Johnson gedoopt, genoemd naar Cornelia Anthonis van Salee, vrouw van Willem van Borkeloo. Daarna volgden Jan, Marietje en William Johnson. In totaal kregen ze 5 kinderen. William Johnson trouwde met Jannetje Wyckoff, dochter van Martin Pietersen Wyckoff, een vooraanstaand burger van Gravesend. Op 5 oktober 1697 stierf Jan Barendsen van Zutphen. Zijn vrouw trouwde enkele jaren later, op 15 december 1699, in de kerk van Flatbush met Elias Hubbard, een zoon van James Hubbard, één van de stichters van Gravesend. Elias, geboren op 11 april 1673, was dus 26 jaar, toen hij met Jannetje trouwde. Hij nam de verzorging op zich van ten minste vier minderjarige kinderen. Samen kregen ze nog een zoon: Elias (junior). Het duurde tot 28 februari 1 706 eer de oudste zoon, Barend Johnson, beheerder werd van het onverdeelde goed. Dat was meer dan acht jaar na de dood van zijn vader. Bij die gelegenheid kreeg Jannetje van Borkeloo het door de wet voorge schreven deel van de erfenis, waarvan ze een deel verkocht aan haar tweede man. De rest was voor de kinderen, wanneer die de leeftijd van 21 jaar bereikt zouden hebben. De kinderen bleven wonen bij moeder en Elias Hubbard op de boerderij van hun vader. Barend (de oudste zoon) verkocht zijn deel van de erfenis aan zijn stiefvader. Hij kreeg er 130.- voor. De familie Johnson Tot slot was de familie Hubbard - van 76

Zutphen (vanaf 1982) | 1997 | | pagina 6