Men reed langs de IJsselkade, door de Marspoortstraat, over de Markt en door de Sprongstraat naar "het Oude Wand", waar men tegen half zes aan kwam bij de Grote Sociëteit, waar de bovenzalen voor de feestelijke ont vangst van de gasten in gereedheid waren gebracht. De Feestdis was aangericht in de Casi nozaal en daar werd zo het een en an der gesproken. De krant zegt: Van alle heildronken zal niemand een kort re sumé, zelfs van ons, verwachten of be geren. Slechts op enkele willen we wijzen. En dan volgt een kolommen- lang verslag van de toespraken, zodat men zich afvraagt wat onder "enkele" is te verstaan en hoeveel toespraken er dan wel in totaal zijn gehouden. Maar aan het feestmaal heerste een aangename gezellige toon en wat voorgediend werd was goed. Er was sprake van gulle gastvrijheid! Wij willen hier nog vermelden dat de commissaris des Konings in zijn redevoe ring opmerkte dat voortaan niet meer de naam "De Achterhoek", maar die van het "oostelijk deel van ons gewest" van toe passing was op de door de spoorweg doorsneden streek. De beide afgevaardig den van het gewest in de Tweede Kamer konden slechts het laatste gedeelte van het feest bijwonen, daar zij eerst in Den Haag de eindstemming over de Wet op het Lager Onderwijs moesten bijwonen. Daarna waren zij onmiddellijk op reis ge gaan. Tegen negen uur sloot de voorzitter deze feestelijke bijeenkomst, de disgenoten uit nodigend verder getuige te zijn van het door de Zutphense burgerij gevierde feest; een uitnodiging waarvan allen gre tig gebruik maakten. De krant schrijft dan nog: Ook komt aan de kapel der Artillerie schutterij alhier nog een woord van welverdiende dank toe. Haar taak was niet gering. Schier de ganse dag was zij in de weer, onvermoeid bezig op verschil lende plaatsen in de stad, waar zij tel kens een nieuw programma uitvoerde. Zij kan verzekerd zijn dat haar muziek IJsselbrug Zutphen 42 c -

Zutphen (vanaf 1982) | 1997 | | pagina 20