Uit de Zutphensche Courant van 1 augustus 1906 Het autoverkeer in de binnenstad plaagt menig stedelijk bestuurder. In Zutphen is dat niet anders dan in andere steden. Al jaren zijn er plannen in de maak om de markten autovrij ofautoluw te maken. Bijgaand ingezonden stuk uit de krant van het begin van deze eeuw laat zien dat er wat dat betreft niets nieuws is. Mijnheer de Redacteur. Wilt U dit schrijven in Uw dagblad plaat sen? Indien dan ook het bestuur onzer Gemeente hiervan nota neemt, dan is de burgerij voldaan. Er bestaat hier een ver ordening op het rijden met automobielen en autocars. In de bebouwde kom der Gemeente mag met deze voertuigen niet sneller gereden worden dan een paard in gewonen draf loopt. Van de 100 automo bielen, welke onze stad doorrijden, trekt zich misschien, één enkele een beetje van onze verordening aan. De rest heeft er doodgewoon maling aan. Zaterdag avond 28 Juli, nee maar, 't was circa half 10, kwam er toch een van de Zaadmarkt afrijden over de Groenmarkt door de Marschpoortstraat met zulk een vaart, dat het godgeklaagd was. 't Was in één woord krankzinnigen- of dronkemans- werk. Hoe lang nog? Moeten er eens wat kinde ren of grootere onder verpletterd worden? Wij burgerij vragen aan U gemeente raadsleden, waarvoor maakt gij verorde ningen als gij er de hand niet aan laat houden? Beter geen verordening, dan een verordening waar geen notitie van wordt genomen. Laat de politie keer op keer die automobielen bekeuren en nogmaals be keuren, als er twee burgers bij elkaar zijn en ze zien dergelijk onbezonnen rijden, procesverbaal opmaken. Laat het ge meentebestuur borden plaatsen flink groot met groote letters, en deze plaatsen aan het begin der Hoven, Laarstraat, Spit taalstraat, Nieuwstadspoort, op deze bor den moet een waarschuwing staan voor automobielrijders. Een automobiel, welke zich naar links en rechts willekeurig kan bewegen, dus niet langs een vaste baan (rails) loopt, blijft een groot gevaar voor een ieder. Hoelang nog? Hoelang zal Zut phen de dupe zijn van dergelijke voorval len als Zaterdagavond. U dankende Zutphenaar. 54 Automobielen

Zutphen (vanaf 1982) | 1996 | | pagina 8