Een jubileum vraagt om een terugblik. Van een historische vereniging verwacht men niet anders! Meestal wordt terug ge keken op het reilen en zeilen van de eigen vereniging. Maar die is nog maar 15 jaar oud. Over de geschiedenis ervan zijn we snel uitgepraat. De redactie heeft besloten met de keus van de artikelen in dit nummer (veel) ver der terug te gaan in de tijd. In het stadarchief van Zutphen worden enkele bundels verhalen bewaard die ooit in een lokale of regionale krant zijn ver schenen. Die delen in het algemeen dus het lot van eendagsvliegen. En dat verdie nen ze naar ons oordeel niet. Daarom leek ons de verschijning van een editie van Zutphen rond het derde lus trum DE gelegenheid een selectie van deze verhalen een wat langer leven te be zorgen. De foto's bij de artikelen hebben geen relatie tot de tekst. De artikelen zijn zo helder, dat dit niet nodig was. Maar om nu geen enkele afbeeldingen op te nemen De oudste verhalen zijn tegen de 100 jaar oud; de jongste tellen heel wat minder ja ren, maar dat houdt niet in dat hun histo rische betekenis daarmee geringer is. Het bestuur en de redactie hopen met deze special onze leden (en meelezers) een plezier te doen. Als deze bijzondere uitgave naar meer smaakt, horen we dat graag! R. Hartman, voorzitter De huizen links staan aan de Beekstraatop het kale stuk zijn nieuwe woningen gebouwd. De flat van Huize St. Elizabeth is intussen verdwenen. (Foto: Collectie Wijnhuisfonds) 49 Bij het 15-jarïg bestaan van de vereniging

Zutphen (vanaf 1982) | 1996 | | pagina 3