In de Staatscourant werden regelmatig overzichten gegeven van de voortgang van het werk aan de staatsspoorlijnen. We lezen dat tussen 1 juli 1863 en 1 ja nuari 1864 de haltegebouwen te Velp, Dieren en Brummen werden voltooid en dat een haltegebouw in Rhedersteeg eer lang kon worden aanbesteed. Voorts dat in die periode begonnen werd met het maken van het station te Zutphen. De lijn Arnhem-Zutphen begon op het station van de Nederlandsche Rhijnspoor- weg Maatschappij te Arnhem, waarvan de Staatsspoor dus het medegebruik kreeg. Tot aan de splitsing bij Velperbroek werd aanvankelijk door de treinen naar Zut phen over de sporen van de Rhijnspoor gereden. Later kregen beide maatschap pijen elk hun eigen spoor. De Zutphensche Courant van woensdag 1 februari 1865 schrijft: Zutphenden 31 Januarij 1865. Wederom zal 't feest zijn binnen onze murennu op morgen de zoo gewenschte dag van ope ning der lijn Arnhem-Zutphen zal aanbre ken. Door hare gunstige ligging kreeg onze stad het voordeel der overbrugging werd zij het uitgangspunt der lijnen naar het noorden en oosten. Gelegen aan den IJssel, hoofdplaats van een aanzienlijk bevolkt en welvarend ar rondissementmag zij van de spoorweg verbinding toenemende bevolking en bloei verwachten. Aan haar belang is dat der graafschap naauw verbondenook deze zal van den spoorweg ruime voor delen trekken. Zoo is 't morgen een blijde dagniet en kel voor de ingezetenen onzer stad, maar ook voor de bewoners der omliggende landstreek en van de geheele graafschap. Voor allen is de opening van de spoor weg een belangrijke en heugelijke ge- :WN' Z 4 De oude spoorbrug; een stoomtrein passeert de brugkomend van het station. (Collectie Stedelijke Musea) 41 - 'a Zs- f - I f

Zutphen (vanaf 1982) | 1996 | | pagina 19