snfc: ->'VC *5/ r 1* In de Burgerzaal werden de hulpgoederen uit Shrewsbury verdeeld onder de bevolking. (Foto: Zeijlemaker, Zutphen - Coll.: Stedelijke Musea Zutphen) onze stad die na vijf jaar onderdrukking in verwoeste staat achterbleef/7 De verdere correspondentie in dit archief heeft betrekking op het regelen van een bezoek van een Engelse delegatie aan Zutphen in augustus 1946. Uit Engelse kranten en stukken in het huisarchief van De Wiersse vernemen we nog over een zending goederen in juni 1946. In totaal 33.000 artikelen, 20.000 kledingstukken en 13.000 andersoortige artikelen, zijn ingezameld en verzonden in vijf grote containers. De hulpactie is daarmee beëindigd. Net voorafgaand aan het bezoek van de Engelse delegatie wordt in een Engelse krant een aardig verslag geplaatst van een bezoek aan Zutphen door een Engelse of ficier, gelegerd in Duitsland. Zutphen is - aldus deze krant - een mooie oude stad. De ligging aan de IJssel doet denken aan Shrewsbury, hoewel het daar heuvelach tiger is en de stad meer door de river om sloten wordt. De bezoeker, luitenant Evans, zoekt eerst de burgemeester op en gaat met hem naar de Walburgskerk en het stadhuis. Hij vermeldt dat de laatste door de koningin benoemde burgemeester is omgekomen in een concentratiekamp en dat de laatste - NSB-burgemeester Tesebeld - die ge steund werd door de nazi's, nu terecht in de gevangenis zit. Ze bezoeken tenslotte ook het standbeeld van Sir Philip Sidney. Het beeld is vol gens Evans niet zo groot als dat in Shrewsbury, maar het vertoont een treffende gelijkenis. Het bezoek van de Engelse delegatie, be staande uit de burgemeester van Shrews bury en de organisator van de hulp, F.H. LiddelI, begint op 19 augustus 1946. In het Zutphens Dagblad van die datum le zen we op de voorpagina onder de kop "Hulde aan Shrewsbury" het volgende bericht: Hedenmiddag om half vier wordt de de putatie uit Shrewsbury officieel ten stad- 10 -. --• yj l

Zutphen (vanaf 1982) | 1996 | | pagina 12