Henk Borgdorff Op 18 juli 1995 overleed Henk Borgdorff, de schrijver van bijgaand artikel. In 1981 stond hij aan de wieg van de Historische Vereniging Zutphen. Hij wilde geen zitting nemen in het bestuur, maar het initiatief tot oprichting kwam voor een belangrijk deel van hem. Het manuscript over de jacht in Bronsbergen was al geruime tijd klaar, maar tot publikatie was het nog niet gekomen. Dat geldt overigens voor meer artikelen van zijn hand. De familie stelde de tekst van de diverse bijdragen beschikbaar voor het blad van onze vereniging. De Zutphense Zuidwijken gaan via de Emmerikseweg met de nieuwe IJsseibrug over in Bronsbergen. Van Ti! omschrijft in 1832 de "Baronsbergen" als een verza meling heuvels, waar voorheen de lijf straffelijke rechtspleging door de galg van de stad Zutphen plaatsvond. Daarnaast leende deze streek zich als jachtterrein van klein wild en gevogelte. De herberg 't Harenberg - van Derk Wunderink - vormde het verzamelpunt voor de jagers, voornamelijk de renteniers van de buiten verblijven, maar ook enige notabelen, boeren en militairen. Ze blijken lid te zijn van de jachtvereniging "Oefening en ver maak", die op 2 augustus 1835, naar Arn hems model, werd opgericht. Wat stond deze liefhebbers van de jacht voor ogen met hun oefening en vermaak? Dat lezen we in artikel 1 van de notulen van de vereniging, opgesteld door de he ren dignitarissen/bestuurders J.J. Storm van 's Gravensande, W.J. Swaving, J.L.C. van Essen, J. van Dijk, G.J. Roosegaarde en G. Sloet tot Warmelo: Het ontwerpen van een jagtgenootschap 1. tot het schieten op de schijf en op de 2 BRONSBERGEN 57 Pboto B. Jb. Hoetink, Warnsveld. Groete van 't Harenberg Jagerslatijn uit Bronsbergen

Zutphen (vanaf 1982) | 1995 | | pagina 3