Antoon Denkers In februari kreeg de redactie onderstaande kopij binnen. Het is het verhaal van Antoon Denkersdoodgraver van de gemeente Warnsveld. Hij werd geboren in Steenderen op 14 november 1898 en overleed op 24 februari 1984 in Warnsveld. Vijf dagen later werd hij op 'zijn' begraafplaats in Warnsveld begraven. Uit zijn in 1919 gesloten huwelijk werden drie kinderen geboren. Eén zoon (intussen over leden) en twee dochters. Deze twee en de weduwe van de overleden broer gaven meteen toestemming tot publikatie van deze overdenking De redactie vond de tekst van de heer Denkers zo authentiek en ontroerend, dat besloten is zo min mogelijk redactionele aanpassingen te maken. Het verlangen was nu naar mijn zoon, die werkte te Eefde, de avond kwam en ook hij kwam gelukkig goed thuis. Hij vertelde: één dood in Warnsveld door Op een morgen in maart 1946 ga ik lo pen naar het dorp Warnsveld om distribu tiebescheiden te halen. Felle jachtsneeuw uit het oosten. Op het Vordense Binnenpad is alles even prachtig. Zelfs hier en daar in de bomen een vogel, die de komende lente aankon digt. Waar kan men beter zijn gedachten laten gaan dan op een mooi bospad als hier. Geen auto's of motoren die u storen. Rus tig dwalen dan ook mijn gedachten rond, ondanks de felle sneeuwstormen. Toch vind ik het mooi en mijn gedachten lopen terug tot de kerstdagen van 1945, ja zelfs tot maart. Wat een prachtig weer toen, maar niet zo rustig op dit pad als nu. Nee, overal naast je geschreeuw van de Duitsers, zodat geen vogelklank tot mij doordrong. Dan toch maar liever een sneeuwstorm in je gezicht zoals nu. Vreselijke tijden waren dat. Als de Duit sers ons de fietsen niet afpakten, dan wer den we soms zelf aangepakt. Ja, dan zie ik in mijn gedachten weer die VI, drie, vier om mij heen - maar gelukkig: ze gaan door. Het in de lucht vliegen van de munitie- trein in Zutphen, ja, toen liep ik hier ook. Ginds aan het einde van dit voetpad, zie ik weer die granaat liggen, met schrik liep ik erlangs, kwam thuis, Goddank alles ge spaard. 17 Stille overdenking

Zutphen (vanaf 1982) | 1995 | | pagina 19