Zutphen bevrijdde Glens op de Hobbemakade. De Glens en North Novas in Leesten en Zutphen tussen 5 en 8 april De Glens werd inmiddels enige rust ge gund. Het hoofdkwartier van de 3e Divi sie bevond zich nu in het landgoed Baakse Mark, zo'n 6 kilometer ten zuiden van Zutphen. Daar werd besloten aanvul lende troepen naar Zutphen te dirigeren voor de aanval op en de bevrijding van de stad. Het North Shore Regiment en het Regiment de la Chaudière (beide van de 8e brigade, zie boven) verlieten het beleg van Doesburg om volgens hun orders de stad Zutphen vanuit het noordoosten bin nen te gaan. Deze aanval begon vroeg in de morgen van 6 april. De eerste tegen stand werd ontmoet bij het landgoed Den Dam, waar de eerste vijf Canadezen van het North Shore regiment sneuvelden in een hinderlaag van de bezetter. Later op die dag vielen er ook zeven Chaudières die op weg waren naar het Deventerweg- kwartier. 10 De Glens waren ondertussen op verschil lende fronten bezig met het gebied ten noorden en westen van Leesten. Oncler andere in de buurtschap de Ooyerhoek was er nog zware tegenstand van daar in gegraven Duitsers. North Novas kwamen de Glens assisteren omdat men bang was voor een Duitse tegenaanval in dat ge bied. Het weer was inmiddels verslech terd, het regende steeds meer en er kwam zelfs, voor april ongebruikelijk, onweer bij, hetgeen door sommigen voor artille rievuur werd gehouden. Twee compagnieën van de North Novas waren in Warnsveld achtergebleven. Een jeep en een vrachtwagen met Canadezen, die kennelijk niet van de situatie op de hoogte waren, reden van Warnsveld in de richting Zutphen en werden onder vuur genomen vanaf het Zutphense kerkhof. Halverwege stopten ze. Een dode, een paar gewonden en de rest van het groepje werden door de North Novas weer terug gehaald naar Warnsveld. De vrachtwa-

Zutphen (vanaf 1982) | 1995 | | pagina 12