9 Op dit moment worden - in het kader van het Deltaplan Cul tuurbehoud - de werken op pa pier van de topografisch histori sche atlas geconserveerd en zonodig gerestaureerd. Het Deltaplan Cultuurbehoud is een door het ministerie van WVC opgezet project om de achterstanden in conservering en restauratie bij musea en ar chieven weg te werken. Het plan bestaat uit een subsi dieregeling die er, simpel ge zegd, op neer komt dat voor ie dere gulden die besteed wordt aan conservering, door het mi nisterie 40 cent wordt bijgelegd. Om die subsidie te krijgen moet wel een uitgebreid conserve- rings- en restauratieplan op tafel worden gelegd. Vorig jaar zijn verschillende deelcollecties bekeken door en kele restauratoren. Zij hebben rapporten geschreven over de door hen bekeken onderdelen. Hun rapportage is meegenomen in het plan dat is voorgelegd aan WVC en aan de gemeenteraad van Zutphen, die ten slotte het geld geeft waarover de eventuele subsidie wordt gegeven. WVC stuurde vervolgens een deskun dige om een en ander te beoor delen. Terug naar de Atlas. Concreet betekent zo'n plan dat alle wer ken op papier (kaarten en ande re topografische afbeeldingen, historieprenten, etc.) een of meerdere behandelingen zullen ondergaan. Zo worden alle prenten ontzuurd, zo nodig aan- gevezeld (bijwerken van ontbre kende delen), eventueel geres taureerd en van een nieuwe drager voorzien. Daarnaast wor den alle passepartouts vervan gen door beter materiaal. Al deze handelingen hebben tot doel de kwaliteit van de afbeel dingen voor langere tijd te ga randeren. Ook het depot waar de atlas be waard wordt, zal de nodige aan passingen moeten ondergaan. Er zullen meer ladenkasten en enkele eenvoudige voorzienin gen geplaatst worden om tot een (nog) beter klimaat te komen. Erik Besaris 76 Uit het museum

Zutphen (vanaf 1982) | 1993 | | pagina 22