Het is niet gebruikelijk dat de voorzitter van de Historische Vereniging Zutphen een editie van het verenigingsblad Zut phen van een inleiding voorziet. Daarom moet er wel iets bijzon ders aan de hand zijn als dit wel gebeurt. Dit nummer is tot stand geko men in nauwe samenwerking tussen de Vereniging, het Stads archief en het Stedelijk Mu seum. Aanleiding vormt de ten toonstelling die van 4 september tot en met 31 oktober 1993 on der dezelfde titel als dit nummer gehouden wordt in het Stedelijk Museum. Precies 700 jaar geleden ver huisden de predikheren van hun pand aan de Oude Wand naar de Rozengracht. Daar bouwden zij de prachtige Broederenkerk en betrokken zij het pand waar in nu, weliswaar in een latere aanbouw, het Stedelijk Museum is gevestigd. In dit nummer treft u een vijftal artikelen aan die alle betrekking hebben op het religieuze leven in middeleeuws Zutphen. Gerrit Verbeek belicht de zes vrouwen conventen in de stad, Jos Hart man gaat in op de kerkelijke ge bruiken in de Middeleeuwen, Carin Reinders geeft een kunst historische beschrijving van een van de middeleeuwse topstuk ken uit de collectie van het Ste delijk Museum: de altaarkast uit de Walburgskerk, Richard Her mans schetst het leven en de werken van de dominicanen in Zutphen, en Christiaan te Stra- ke sluit het geheel af met een overzicht van de gebeurtenissen tijdens de Reformatie in Zut phen. De gebruikelijke columns zult u in het volgende nummer van Zutphen weer aantreffen. Ik wens deze uitgave een ver spreiding toe, die tot ver buiten de kring van onze leden reikt; zo wens ik impliciet ook de exposi tie in het Stedelijk Museum een stroom van bezoekers toe. R. Hartman, voorzitter (Deze uitgave is mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van Walburg Pers Zutphen.) 25 Woord vooraf

Zutphen (vanaf 1982) | 1993 | | pagina 3