38 3 Op de hoek van de Rodetoren- straat en het Ravenstraatje vin den we het oudste stoephek van Zutphen, bestaande uit drie ijze ren staven die simpelweg in el kaar gedraaid werden. Weinigen zullen weten dat dit hek een kopie is van het oor spronkelijke. Het hek werd nog wel eens aangereden door vrachtauto's die moeite hadden om de bocht te maken. Daarom werd aan een Zutphense smid opgedragen een kopie te maken; het originele hek werd in het Stedelijk Museum geplaatst. De bocht aan de bovenkant hoort er eigenlijk niet in, het is een gevolg van zo'n aanrijding. De maker van de kopie heeft die bocht precies zo nagemaakt, denkende dat deze erin hoorde. H. Buitkamp, J., Op zoek naar je familie-Een album voor stamboomonderzoeko Fibu la, Houten 1992; 32 blz. met bijlagen. Veel mensen houden zich bezig met stamboomonderzoek. Soms zijn handleidingen ten behoeve van dat onderzoek niet om door te komen. Dit boek, meer een album, laat zien dat het ook an ders kan. Het doet wat populair aan. Kort en bondig wordt uit eengezet hoe de 'leek' een stam boom moet opzetten en waarop gelet moet worden om niet vast te lopen in een onderzoek terwijl dat niet nodig zou zijn. Hoewel in de titel cje' staat, wordt in de tekst cu' gebruikt. Daarmee is duidelijk dat het een boek is voor jong én oud (er). Wie met deze hobby iets wil doen, kan met dit album best uit de voeten! Hanke-Arndt, H., De schoonmoederVan Some ren, Zutphen, 1844; 212 blz. Op dit boek richt ik graag de schijnwerpers. Niet vanwege het onderwerp maar om u te laten weten dat de Stadsbibliotheek van Zutphen zich ook toelegt op het verzamelen van oude Zutphense drukken. Daar is niet 21 Wetenswaardigheden Voor u gelezen

Zutphen (vanaf 1982) | 1993 | | pagina 23