4 De pronkkamer, het 'poppegoet9 en het prentenkabinet Eén van de belangrijkste deel collecties van het Stedelijk Mu seum is de zilvercollectie, die grotendeels bestaat uit Zutphens zilver. Sinds de herinrichting van het Stedelijk Museum (1985-1986) is deze collectie opgesteld in het zilverkabinet. De prachtige zilveren voorwer pen komen in deze te kleine ruimte niet ten volle tot hun recht. Vanaf eind maart 1993 zal daar verandering in komen wanneer een 'pronkkamer' wordt inge richt. Hierin krijgt, naast het zil ver ook een aantal bijzondere meubelstukken, schilderijen en porselein een plaats. Zo krijgt het grote familieportret van Barthold van Diemen door Derek van Loonen uit 1701 (afin. 168 x 230 cm) nu einde lijk de ruimte die het nodig heeft en verdient. De zilveren voorwerpen zullen op overzichtelijke wijze worden tentoongesteld en wel zodanig dat ze van alle kanten bekeken kunnen worden. Een speciale plaats krijgt het zogenaamde 'poppegoet', een uitgebreide collectie miniatuur zilveren voorwerpen - overigens niet van Zutphens makelij - die gedeelte- Afb. 11 (foto: Collectie Stedelijk Musea Zutphen) lijk afkomstig is van kasteel Hackfort. Het zilverkabinet zal voortaan de functie vervullen van pren tenkabinet. Hier wordt een keu ze getoond uit de topografische collectie prenten, landkaarten en foto's van het Stedelijk Mu seum. Bij deze herinrichting zal ook de topografische zaal met gezichten op Zutphen en omge ving worden betrokken. Andere combinaties van afbeeldingen kunnen een verrassend nieuwe kijk geven op zowel de voorwer pen zelf als op de getoonde on derwerpen. Met de herinrichting van deze drie aangrenzende zalen op de begane grond van het museum hopen we enkele van de meest interessante en waardevolle ob jecten uit de collectie optimaal te kunnen tonen aan het pu bliek. Lian Jeurissen 20 Uit het Museum

Zutphen (vanaf 1982) | 1993 | | pagina 22