4 Militairen In de studiezaal is onlangs een aantal indexen geplaatst op de in Zutphen gesloten huwelijken van militairen tussen 1648 en 1810. De indexen zijn een goed hulpmiddel bij het genealogisch onderzoek in deze periode, ze ker vanwege het feit dat militai ren vaak moeilijk terug te vin den zij nMocht het onderzoek toch stranden, dan staat in de studie zaal de map 'aanwijzingen voor het opsporen van militairen'. Burgers De kaartenbakken met de index op de burgerboeken is vervan gen door vijf boeken. Per bur- gerboek staan de burgers alfabe tisch gerangschikt, met de datum van de inschrijving en het betaalde geld. Andere we tenswaardigheden staan ook vermeld. Microfiches De memorie- en resolutieboe ken (OAZ inv.nrs. 1-72) zijn op microfiches overgezet. De origi nelen zijn door het veelvuldig gebruik en natuurlijk ook door de tand des tijds aangetast. Deze hoeven nu niet meer ge raadpleegd te worden, zodat het behoud gewaarborgd is. Iedere bezoeker kan nu op elk moment zelf de memorie- en resolutie boeken in de studiezaal raadple gen. Er zijn vijf microfiches- leesapparaten. Het gebruik hiervan is gratis! Vanwege de slechte staat van de originelen werden deze al lang niet meer gekopieerd. Nu kun nen van de fiches kopieën ge maakt worden. Restauratie In de strijd om het eeuwige be houd heeft het archief nieuwe technieken in huis. Sinds enkele weken is de 'natte ruimte' van het restauratieatelier in gebruik. De boekbinder/restaurator kan nu in het eigen atelier papier aanvezelen, ontzuren, wassen. Ook papier dat door schimmel is aangetast kan behandeld wor den. Behandeling gebeurt blad voor blad. Boekbanden moeten dus eerst uit elkaar gehaald en na behandeling opnieuw gebon den worden. Hiervoor blijft de boekbinderij bestaan. Conserve ring en restauratie van papier blijft kostbaar, maar per jaar kan in eigen beheer meer gedaan worden dan wanneer het werk uitbesteed moet worden. Anette C.J. Hage de Lange Afb. 8 Restaureren en conserveren; het is nodig om het erfgoedte bewarenDeze foto laat zien dat de mg van de perkamenten band los ligt. (foto: Collectie Stadsarchief Zutphen) 17 Uit het Archief i

Zutphen (vanaf 1982) | 1993 | | pagina 19