i Cl Afb. 10 Afbeelding uit H. Voorn, Wonen in Papiermakersland. Een portret van de vergeten Nij meegse schrijver Jan Heil (1891 1970)'. Het jaarboek is rijk geïllustreerd en voorzien van een register. Om de vraag te voorkomen waarom zoiets in Zutphen niet kan, kan ik u meedelen dat ge bleken is dat ons ledental te ge ring is en de meeste leden blijk baar de voorkeur geven aan een regelmatig verschijnend perio diek dan aan een jaarlijkse uitga ve. Jaarboek van het Centraal Bureau voor Genealogie en het Iconogra fisch Bureaudeel 45 (1991). 's-Gravenhage, 1991; 288 blz.; voor leden van het CBG. Naast een uitvoerig jaarverslag onder andere een door Geer- truida de Moor geschreven arti kel 'Schenkers van glasramen aan de abdij Leeuwenhorst bij Noordwijk(erhout) in de zes tiende eeuw'. P.J. Fierst van Wijnandsbergen komt terug op een in 1988 in dit Jaarboek gepubliceerd artikel 'Een ondeugdzaam heer van goeden huize' (het levensverhaal van Floris Pieter Fiers, 1777 1824). Dankzij die publikatie was hij in staat een hiaat van tien jaar in deze levensgeschie denis in te vullen. R.J.F. van Drie doet verslag van onderzoek in 19e-eeuwse gevan genisarchieven in het artikel 'Gevangen voorouders'. Hierin ook een index op het Geheim re gister 1882-1890. Het jaarboek sluit af met het wapenregister (alle in 1990 in geschreven nieuwe familiewa pens). Voorn, H., Wonen in Papienna kersland. Bührmann-Ubbens, Zutphen/Velp, 1991; 46 blz.; prijs Dit boekje laat ons kennismaken met de regio waar de papierin dustrie haar bakermat vond: Velp en omstreken. De auteur was jaren lang conservator van de Papierhistorische afdeling van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag en uitgever van het (foto: H. Voorn) tijdschrift 'De Papierwereld'. Het boekje is te gebruiken als gids voor een wandeling door papiermakersland en is voorzien van prachtige illustraties. Kroniek van de Achterhoek twaalf maanden Achterhoeks nieuws in beeld1991. Gaanderen 1992; 126 blz.; 24,90. Maar al te snel wordt vergeten hoe het voorbije jaar geweest is. In deze uitgave is geprobeerd het Achterhoeks nieuws in her innering te roepen. Een enkele keer wordt ook een toelichting gegeven die als aanvullend kan worden beschouwd (bijv. bij het 100-jarig bestaan van de dool hof in Ruurlo. Jaap Riemens 46 -• 6

Zutphen (vanaf 1982) | 1992 | | pagina 24