6 Zowel voor Museum Henriette Polak als het Stedelijk Museum was het lang geleden dat er een catalogus over de collectie ver scheen. Gelukkig is dat in de cember 1991 veranderd. In 1981 werd een zwart/wit uit gevoerde catalogus uitgegeven van een groot deel van de col lectie van Museum Henriette Polak. De collectie van het Stedelijk Museum werd voor het laatst beschreven in een catalogus uit 1932. De toen nog kleine collec tie (1208 inventarisnummers) nam men in zijn geheel op. De De basiscollectie van Museum Henriette Polak, die bestaat uit Nederlandse 20e eeuwse figura tieve kunst, is aangevuld met nieuwe aanwinsten, waaronder recent werk van hedendaagse kunstenaars. De inventaris van het Stedelijk Museum is in de loop der jaren met verschillende deelcollecties uitgebreid. Naast voorwerpen die de geschiedenis van de stad laten zien is o.a. een collectie kleding en speelgoed verzameld die van meer dan regionaal be lang genoemd mag worden. De laatste jaren is vooral de to- tekst werd geïllustreerd met acht pografisch-historische atlas ge zwart/wit afbeeldingen. In de tussenliggende perioden zijn beide museumcollecties be hoorlijk gegroeid in omvang en qua inhoud. groeid. Het is duidelijk dat deze twee musea, waarvan de landelijke re putatie niet onderschat mag worden, voor Zutphen een prachtig visitekaartje zijn. Dat de huidige directeur de pro- duktie van deze nieuwe catalogi tot stand heeft weten te bren gen, heeft de uitstraling van de stad Zutphen krachtig verste vigd. Erik Besaris Afb. 9 Catalogus Stedelijk Museum voorkant) Afb. 10 Catalogus H. Polak (voorkant). Zutphen Museum Henriette Polak Zutphen tam Eert keuze uit de collectie 20 KB) Uit het Museum

Zutphen (vanaf 1982) | 1992 | | pagina 22