Kerkbesturen Het roomskatholiek kerkbestuur en de kerkvoogdij van de hervormde gemeen te houden het oog op de St. Janskerk en de St. Walburgskerk. Dat restaureren een vrijwel dagelijkse zorg geworden is voor de kerkbesturen, blijkt wel uit de vele restauratie-activiteiten die ondernomen worden om voldoende gelden op tafel te kunnen leggen. Tekstpanelen Een groot aantal van de Zutphense monumenten - niet alleen 16de of 17de eeuws - is sinds het najaar van 1990 voorzien van tekstpanelen die op beknop te maar duidelijke wijze de geschiedenis van het betreffende monument ver woorden. En dankzij giften van de gerestaureerde instellingen en ook het Werkgeverscontact zijn middelen bijeengebracht om op bijzondere dagen de belangrijkste monumenten in de binnenstad in het licht te zetten. Daarbij wordt uiteraard meteen gedacht aan 'Zutphen op Zondag', maar ook bij de landelijke 'Open Monumentendag' ontbreekt de stad niet. Slot Er valt nog wèl iets te doen in de stad Zutphen. Ruw geteld zijn er zeker nog een vijftig panden die uit een oogpunt van geschiedenis en bouwkunst gerestau reerd zouden moeten worden. Daarnaast zal in de toekomst het beheer (lees: het behoud, of liever nog: het onderhoud) van de grotere monumenten een zware claim blijven leggen op stad en instellingen. Men kan slechts hopen dat de gemeenschap voldoende de waarde inziet van het behouden van dat wat van uit de afgelopen eeuwen bewaard is gebleven. Als men het verleden overziet, behoeft men voor de toekomst wat minder pessimistisch te zijn dan het lijkt. Voor wat Zutphen betreft althans. Korte Hofstraat la-Zutphen Telefoon 05750- 11973 43 Voor een boek of een boekje BOEKHANDEL DE IJSSEL

Zutphen (vanaf 1982) | 1991 | | pagina 21